תפריט
מי צריך ביטוח פרטי
אובדן כושר עבודה אחריות לרופאים ביטוח חיים ביטוח למאמני כושר ביטוח משפחתי ביטוח סיעודי ביטוח פנסיוני ביטוח תרופות בני גיל הזהב בריאות הנפש השתלות איברים חולי לב חולי סרטן לבטח את הראיה לדאוג לבעלי החיים ליקויי למידה לשמור על הילדים מחלות קשות מקרה מות נסיעות לחו"ל ספורטאי מקצועי וחובב עובדים זרים עולה חדש / תושב חוזר רשלנות רפואית שומרים על השיניים שירות בריאות נוסף – שב''ן תאונות אישיות השוואת מחירים בקליק

ביטוח בריאות לפגים

הולדת תינוק היא אירוע משמח ומרגש, אך עם זאת, ניצבת כעת הדאגה לבריאות התינוק בראש סדר העדיפויות של ההורים הטריים, המעוניינים להבטיח את שירותי הבריאות הטובים ביותר עבור תינוקם.

המדינה מספקת שירותי "רפואה מונעת" באמצעות מתן חיסונים שונים לתינוקות. כמו כן, בדיוק כמו מבוגרים, זכאי התינוק לקבל שירותי בריאות מהמדינה במסגרת ביטוח רפואי ממלכתי בסיסי, המבטיח קבלת טיפול באמצעות רופאי קופת החולים או בית חולים במידת הצורך.

בנוסף מעניקה המדינה לתינוק שירותי מעקב התפתחותי באמצעות תחנות "טיפת חלב" אשר מוודאות שהתפתחותו הגופנית והמוטורית תקינה.

האם תינוקות פגים זכאים לשירותי בריאות שונים? תינוקות הנולדים לפני השבוע ה-37 להריון נחשבים "פגים" ונדרשים להשגחה ומעקב בפגיה בבית החולים.

לאחר השחרור מבית החולים זכאים הורים לפגים להפניה למרכז להתפתחות הילד. כמו כן, מממנות קופות החולים טיפולים שונים במסגרת סל הבריאות.

לקריאה נוספת: ביטוח בריאות לתינוק שזה עתה נולד

האם שירותי הבריאות שמעניקה המדינה מספיקים?

שירותי הבריאות הציבוריים חיוניים וחשובים, אך הכיסוי שהם מעניקים אינו רחב מספיק: תרופות יקרות רבות אינן כלולות בסל התרופות של משרד הבריאות, התייעצות וטיפולים בבתי חולים, מעבדות ומכונים שאינם כלולים ברשימת קופת החולים, בחירת הרופא המנתח וקבלת טיפול רפואי בחו"ל.

קופות החולים מציעות שירותי בריאות נוספים בתשלום במסגרת ביטוחים משלימים אך היקפם משתנה מאוד בין קופות החולים השונות.

פוליסות ביטוח הבריאות שמציעות חברות הביטוח הן המקיפות ביותר ונועדו לתת מענה לכל אותן הסוגיות שאינן מטופלות במסגרת ביטוח הבריאות הממלכתי.

הן מכסות אירועים רפואיים חריגים, טיפולים יקרים, תרופות נדרשות שאינן נכללות בסל התרופות או ניתוח שיש לבצע בחו"ל. תפקידן של פוליסות אלה למנוע זעזועים כבדים בתקציב המשפחתי העלול להיגרם בנסיבות אלה או מצב של חוסר יכולת לעמוד בהוצאות .

האם ניתן לבטח פגים בביטוח בריאות פרטי?

חברות הביטוח מעודדות הורים טריים לתינוקות להקדים ולבטח את תינוקם באמצעות מחירים מוזלים לרכישת פוליסה בגיל צעיר, אולם במקרה של תינוקות המוגדרים פגים התמונה שונה לחלוטין.

קראו על: ביטוח בריאות לילדים

קופות החולים אומנם מחויבות לבטח כל חבר קופ"ח במסגרת שירותי הבריאות הנוספים ללא קשר למצבו הבריאותי, ובכלל זה תינוקות פגים. אולם חברות הביטוח הפרטיות מערימות קשיים ומכשולים במקרים של ביטוח פגים.

למרות שבמקרים רבים, על אף הלידה המוקדמת, אין סיבוכים רפואיים במצבו הבריאותי של התינוק, מסרבות החברות לבטח את הפגים מחמת הפגות בלבד.

ישנן חברות הדוחות על הסף ביטוח פגים ומציינות זאת במפורש בסיבת הדחייה, אחרות מוכנות לבטח אך דוחות בהמשך תביעות על הוצאות שונות בטענה לפגות, או מחריגות טיפוליים התפתחותיים, כך שאינם נכללים בכסוי, זאת למרות שבמקרים רבים מעבר לצורך בהשגחה וטיפול ייעודי במחלקת פגים, אין סיבוכים במצב הבריאותי של תינוקות אלה והם מתפתחים בהתאם לגילם הכרונולוגי.

קראו בהרחבה על: מסורבי ביטוח בריאות - על מה ולמה?

כך יוצרות חברות הביטוח תופעה גורפת במסגרתה הפגות לכשעצמה מוגדרת כליקוי והופכת אוטומטית את אוכלוסיית הפגים כולה לפסולת ביטוח.

קראו באתר על: ביטוח שיניים פרטי

ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו!

השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך תוך 24 שעות

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו