תפריט
מי צריך ביטוח פרטי
אובדן כושר עבודה אחריות לרופאים ביטוח חיים ביטוח למאמני כושר ביטוח משפחתי ביטוח סיעודי ביטוח פנסיוני ביטוח תרופות בני גיל הזהב בריאות הנפש השתלות איברים חולי לב חולי סרטן לבטח את הראיה לדאוג לבעלי החיים ליקויי למידה לשמור על הילדים מחלות קשות מקרה מות נסיעות לחו"ל ספורטאי מקצועי וחובב עובדים זרים עולה חדש / תושב חוזר רשלנות רפואית שומרים על השיניים שירות בריאות נוסף – שב''ן תאונות אישיות השוואת מחירים בקליק

ביטוח אחריות מקצועית לעוסקים במקצועות הרפואה

רופאים, פסיכולוגים, עובדי מעבדה, פיזיותרפיסטים ועוד עובדים בתחום הרפואה, קמים כל בוקר בכדי להציל חיי אדם, לעזור להם להירפא או להימנע ממחלות או להיות איתם בשעתם האחרונה.

עובדים רפואיים אלו מסכנים את חייהם כל יום ובזמן שהם עסוקים בטיפול באחרים הם עלולים להידבק במחלות זיהומיות (כגון: איידס, צהבת, זיהומים בבית חולים וכדומה). כמו כן, הם עלולים להיות מואשמים בגרימת מחלות ומומים, גסיסה או מוות של חולים על לא עוול בכפם.

לא אחת אנו שומעים על תביעות בגין רשלנות רפואית כנגד צוות רפואי המואשם בגרימת נזקי גוף שונים, ולעיתים גם נזקים בלתי הפיכים.

רשלנות רפואית מוגדרת כטיפול לא הולם, לא תואם, אשר גרם לנזקים פיזיולוגים או\ו נזקים נפשיים למטופל.

למי מיועד ביטוח אחריות מקצועית?

ביטוח אחריות מקצועית מיועד לכל העוסקים במקצועות הרפואה, כגון: רופאים, פסיכולוגים, מרפאים בעיסוק, רופאי שיניים, וטרינרים, יועצי הנקה, פיזיותרפיסטים, עובדי מוסדות רפואיים, בעלי מקצועות פארא רפואיים, מדריכים בתחום התפתחות הילד, מטפלי רפואה משלימה ועוד.

ביטוח אחריות מקצועית ורשלנות רפואית

פוליסת הביטוח כוללת לרוב, שירותי הגנה משפטית, יעוץ משפטי במקרים של תביעות בגין רשלנות רפואית, בגילוי עובדות המקרה ובחקירות מקצועיות.

קראו בהרחבה על: מילוי הצהרת בריאות

כמו כן, הגנה משפטית בהתאם לחוק הקיים במדינת ישראל בהליכים משפטיים והליכים פלילים, הגנה נגד השמצה, חוק הגנת הפרטיות, הגנה על המוניטין שעלול להיפגע עקב תביעות רשלנות רפואית, שלא תמיד מוצדקות אך מכפישות בכל זאת את שם הרופא.

בתביעות בגין רשלנות רפואית, בהם נמצא הרופא המטפל אשם, במרבית המקרים כספי הפיצוי לתובעים יגיעו דרך חברת הביטוח בה מבוטח הרופא בביטוח אחריות מקצועית.

החברה המבטחת תקבע את גובה הפרמיה שלה בהתאם לסיכון הכלכלי אליו היא עלולה להיחשף.

לקריאה נוספת: אפשרויות ביטוח לשכירים

לכן יוצא במרבית המקרים, שהמבוטח משלם פרמיה גבוהה לחברת הביטוח אך בעתיד אם חס וחלילה יצטרך את עזרתה, תשלום הפרמיה הגבוה ישתלם לו.

מספר חברות הביטוח בישראל אשר מבטחות בביטוח אחריות מקצועית לעוסקים ברופאה הנו נמוך יחסית, מדובר בחברות בודדות בלבד.

אולי בגלל שבשנים האחרונות חלה עלייה בשכיחות תביעות בגין רשלנות רפואית ובמרבית המקרים הרופאים או המטפלים אכן נמצאו אשמים, חברות הביטוח אינן מעוניינות לשלם פיצויים בשווי כספי גבוה מאוד.

קראו בהרחבה על: רשלנות תורמת בתביעות כנגד פוליסת ביטוח בריאות

ביטוח אחריות מקצועית לעוסקים ברפואה חייב להיות בתוקף ביום הגשת התביעה, משמע על המבוטח בביטוח אחריות מקצועית להיות בעל פוליסת ביטוח בתוקף ביום שבו הוגשה נגדו תביעה בגין רשלנות רפואית או תביעה מסוג אחר.

מכיוון, שמרבית התביעות כנגד רשלנות רפואית מוגשות לאחר מספר חודשים ואף שנים, לעיתים קרובות המבוטח כבר לא מחזיק בפוליסת ביטוח תקפה בזמן הגשת התביעה ועקב כך לא תהיה לו הגנה מצד חברת הביטוח.

במקרים בהם הרשלנות הרפואית התבצעה בתקופה בה היה הנתבע מבוטח בחברת הביטוח והפוליסה שלו הייתה בתוקף, אך הגשת התביעה התארכה, תבדוק חברת הביטוח את התאריכים של מקרה הרשלנות הרפואית ותוודא שההליכים אינם מתארכים.

לקריאה נוספת באתר על: הנחות בביטוח בריאות

ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו!

השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך תוך 24 שעות

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו