תפריט
מי צריך ביטוח פרטי
אובדן כושר עבודה אחריות לרופאים ביטוח חיים ביטוח למאמני כושר ביטוח משפחתי ביטוח סיעודי ביטוח פנסיוני ביטוח תרופות בני גיל הזהב בריאות הנפש השתלות איברים חולי לב חולי סרטן לבטח את הראיה לדאוג לבעלי החיים ליקויי למידה לשמור על הילדים מחלות קשות מקרה מות נסיעות לחו"ל ספורטאי מקצועי וחובב עובדים זרים עולה חדש / תושב חוזר רשלנות רפואית שומרים על השיניים שירות בריאות נוסף – שב''ן תאונות אישיות השוואת מחירים בקליק

ביטוח אחריות מקצועית למאמני חדרי כושר

העלייה במספר התביעות נגד מדריכי ומאמני כושר מעלה את הצורך בביטוח אחריות מקצועית למדריכי ומאמני ספורט. מאמר זה מתאר את הדרישות, העלויות והכיסויים הרווחים בקרב פוליסות ביטוח מסוג זה בישראל.

הפוליסה מותאמת למאמני כושר בכל תחומי הספורט השונים וגם מדריכי ריקד ותנועה. הביטוח מתאים גם לעוסקים בענפים שונים של ספורט אתגרי.

בעת עריכת הפוליסה יש לוודא שהיא מותאמת גם לתנאי העבודה של המאמן: האם הוא שכיר או עצמאי? האם הוא עובד במועדון כושר, במסגרת אגודה או עמותת ספורט עם ביטוח משלהם ומהו הכיסוי של ביטוח זה? על כמה מתאמנים אחראי המאמן ומהו היקף האחריות שלו למתאמנים?

מה הפוליסה מכסה?

פציעות שנובעות מפעילות כושר יכולות לחשוף את המאמן לתביעת אחריות מקצועית שגוררת הוצאות משפטיות גדולות וטרחה רבה בעניינים משפטיים.

הפוליסה מכסה סוגי תלונות שונים של מתאמנים על הזנחה של המאמן: טענות שהמאמן התרשל בעבודתו, או שלא סיפק את הטיפול או האימון הנדרש על פי תחום אחריותו, שלא פיקח מספיק על המתאמן, או שלא הדריך את המתאמן היטב בשימוש במתקן או בביצוע התרגיל.

הפוליסה מכסה כל תביעה אשר מוגשת בתקופת הביטוח כנגד המאמן. ביטוח על בסיס תביעות כולל כיסוי רטרואקטיבי – לתביעות שהוגשו בתקופת הביטוח על אירועים שקרו לפני תקופת הביטוח.

לא כל שכן כאשר מדובר בפוליסה על בסיס אירוע. חשוב לוודא מהו סוג הפוליסה, בעיקר כאשר עוברים מחברת ביטוח אחת לשנייה.

הכיסוי כולל הגנה משפטית וליווי מקצועי שיסייעו למאמן לשמור על המוניטין המקצועי שלו. יש לזכור שהפוליסה אינה מכסה את המתאמן, אלא תביעות נגד המאמן.

גבולות האחריות של הפוליסה יכולים להתחיל ב- 200,000 דולר ולהגיע עד 3-4 מיליון שקל למאמן עם 100 מתאמנים ויותר. לעיתים מכסה הביטוח גם פגיעה ואובדן כושר עבודה של המאמן עצמו.

למרות תשומת הלב הקפדנית של המאמן למתאמנים, פעילות ספורט מלווה תמיד בסיכון מסוים. פציעות של מתאמנים עשויות לנבוע מליקויים במתקן האימון, משימוש לא נכון במתקן האימון ומאי הישמעות להוראות המאמן, ויכולות להביא לאירועים כמו נפילה ממתקן אימון או ביצוע תנועה לא נכונה הגורמת לפגיעה.

הביטוח מכסה אפשרות לנזק גופני שכולל פציעה, מחלה או מוות, טענות לפגיעה שכלית או נפשית. הביטוח אינו מכסה תמיד נזקים שנגרמו עקב ליקויים במתקן ובמקום שבו התקיים האימון, או נזק לרכוש של צד שלישי.

לשם כך כדאי למאמן לעשות גם ביטוח צד ג', אשר נותן כיסוי מקיף בשילוב עם ביטוח אחריות מקצועית אישית. סוכנויות ביטוח רבות מספקות ביטוח משולב של אחריות מקצועית וצד ג', המונע אפשרות שמקרה הביטוח לא יהיה מכוסה על ידי הפוליסה, מלבד במקרים של רשלנות פושעת.

קיראו גם בנושא:
רשלנות תורמת בתביעות כנגד פוליסת ביטוח בריאות

מהם תנאי הפוליסה?

לחברות ביטוח שונות דרישות שונות וחשוב לבדוק היטב את תנאי הפוליסה ודרישותיה על מנת למנוע בעיות בכיסוי הביטוחי בזמן אמת.

מרבית הפוליסות דורשות כתנאי לכיסוי שהמאמן יהיה בעל תעודת מאמן מוסמך המאשרת לו לעסוק בהדרכה או אימון בתחום המצוין; וכן את קיומו של אישור רפואי תקף לכל מתאמן טרם תחילת הפעילות.

יש לוודא גם שהפעילות עולה בקנה אחד עם הדרישות שעולות מתקנות וחוקים שונים שעוסקים בתחום , כמו חוק הספורט וחוק חדרי כושר.

מספר דרישות נוספות שקיימות בפוליסות מסוימות: קיום תעודת עזרה ראשונה בתוקף של המאמן; חובת המדריך, בחדר כושר למשל, לבדוק את מתקני האימון בתחילת כל יום; הגבלה למספר מקסימאלי של מתאמנים בעת ובעונה אחת, או הגבלה על גיל המתאמנים.

לקריאה נוספת: כל המידע על ביטוח תאונות אישיות

מהן עלויות הפוליסה?

הפרמיה – עלות הביטוח -  יכולה לנוע בין 750 ₪ ו- 1800 ₪ לשנה. יש פוליסות בהן הוספת מאמנים נוספים לפוליסה גוררת רק עלייה של 50 אחוז בפרמיה. ההשתתפות העצמית במקרה של תביעת ביטוח נעה בין 5000-8000 ₪.

לחצו כאן ליצרית קשר ומציאת הביטוח המשתלם ביותר עבורכם!

ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו!

השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך תוך 24 שעות

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו