תפריט
מי צריך ביטוח פרטי
אובדן כושר עבודה אחריות לרופאים ביטוח חיים ביטוח למאמני כושר ביטוח משפחתי ביטוח סיעודי ביטוח פנסיוני ביטוח תרופות בני גיל הזהב בריאות הנפש השתלות איברים חולי לב חולי סרטן לבטח את הראיה לדאוג לבעלי החיים ליקויי למידה לשמור על הילדים מחלות קשות מקרה מות נסיעות לחו"ל ספורטאי מקצועי וחובב עובדים זרים עולה חדש / תושב חוזר רשלנות רפואית שומרים על השיניים שירות בריאות נוסף – שב''ן תאונות אישיות השוואת מחירים בקליק

ביטוח שיניים - אינו כלול בביטוח הממלכתי

מי שאי פעם נזקק לטיפול שיניים, וודאי יודע שמדובר בעסק יקר, שלרוב אינו מכוסה על ידי ביטוח בריאות של קופות חולים, אינו חלק מתוך סל שירותי הבריאות וגם לא במסגרת הביטוחים המשלימים של קופות החולים אין כיסוי לרוב טיפולי השיניים.

טיפולי שיניים עלולים לעלות אלפי שקלים ובשונה מתחומים אחרים בהם רוכשים ביטוח בריאות, כמו למקרה של מחלה לא צפויה, כאשר מדובר בביטוח שיניים ברור לכל הנוגעים בדבר, שיום יבוא והמבוטח יזדקק לטיפול.

בכך, למעשה, שונים ביטוחי שיניים מביטוחי בריאות אחרים ועל כן הם יקרים יחסית. חברת הביטוח קובעת את הפרמיה בהתאם להיקף האחריות שהיא נוטלת על עצמה ומידת הסיכון, בביטוח שיניים – הסיכון כמעט וודאי.

יש שיאמרו שבשל הפרמיה הגבוהה והסבירות שביום מן הימים המבוטח יזדקק לטיפול שיניים, זהו לא ביטוח כמשמעותו הרגילה, אלא מעין תוכנית חיסכון שמאפשרת לשלם על טיפולי השיניים מראש, ובפריסה לתשלומים רבים. לרוב ביטוח שיניים נרכש על ידי אנשים שיודעים כי הם אמורים לעבור טיפול יקר בתקופה הקרובה.

ביטוח שיניים – דברים שחשוב לדעת

קיימים סוגים רבים ושונים של ביטוחים וכדאי להבין היטב מה משמעותה של כל פוליסת ביטוח שיניים.

כאמור, רוב האנשים שרוכשים ביטוח שיניים עושים זאת מתוך ידיעה כי בתקופה הקרובה הם עתידים לעבור טיפול שיניים יקר.

בכדי למנוע הפסדים כספיים, קבעו רוב חברות הביטוח תקופת התחייבות ארוכה יחסית בפוליסות אלו. בדקו מה תקופה ההתחייבות ומה התנאים לביטול הביטוח בטרם תום ההתחייבות.

בכל פוליסת ביטוח תמצאו תנאים וסייגים שונים, חלקם נוגעים לסיבה בגללה תזדקקו לטיפול ולא מכל סיבה, יינתן לטיפולים כיסוי.

כך לדוגמא, טיפולים אסתטיים שאין להם משמעות מבחינת בריאות הפה והלסת, או ביצוע סתימה לבנה בשיניים שאחרי הניב, לא תמיד יכוסו במסגרת פוליסת ביטוח שיניים.

לקבלת הצעות ביטוח בריאות משתלמות, לחצו כאן: ביטוח בריאות

בעייתיות נוספת שעולה תכופות בתחום ביטוחי שיניים, נוגעת לרופאי ההסכם של חברות הביטוח. לכל חברה שמשווקת ביטוח שיניים, הסכם עם רופאים שעובדים לפי מחירון טיפולים, הנקבע על ידי החברה.

השאיפה של החברה המבטחת הנה לצמצם עלויות עד כמה שניתן ובחלק גדול מין המקרים, מטופלים מגלים לצערם הרב שרופאי ההסכם אינם רופאים מהשורה הראשונה והחומרים בהם משתמשים בטיפול אינם איכותיים במיוחד.

חברות ביטוח אינן יכולות לחייב מבוטח לבצע טיפולי שיניים במרפאות ההסכם, אך ניתן לעודד זאת באמצעות דרישת דמי השתתפות עצמית בסכום גבוה יותר, כאשר מבוטח בוחר ללכת לטיפול במרפאה שאין לה הסכם עם החברה המבטחת.  

ביטוח שיניים פרטי

למרות שמדובר באחד הטיפולים הרפואיים היקרים והנפוצים ביותר להם נדרש כמעט כל אדם, טיפולי שיניים אינם כלולים במסגרת סל הבריאות הממלכתי ורק חלק קטן מהטיפולים מקבל כיסוי בביטוחים המשלימים של קופות החולים.

בשנת 2003, ההוצאה השנתית על טיפולי שיניים היוותה כ – 10% מההוצאה הלאומית על בריאות.

ביטוח שיניים לעובדים

בדיוק כפי שנהוג בסוגים אחרים של ביטוח בריאות, כך גם בביטוח שיניים, לא אחת משווקות פוליסות קולקטיביות לוועדי עובדים. בפוליסות אלו לרוב יהיו תנאים טובים יותר, הן מבחינת הפרמיה והן מבחינת היקף ותנאי הכיסוי.

קיראו גם בנושא: ביטוח שיניים - אינו כלול בביטוח הממלכתי

הסיבה לכך פשוטה, כאשר אדם אחד רוכש פוליסת ביטוח, הוא אמור לכסות בתשלומי הפרמיה את כל טיפולי השיניים להם הוא יזדקק, אחרת אין זה משתלם לחברת הביטוח. כאשר מדובר בפוליסת ביטוח שיניים למספר רב של עובדים, קיים פיזור של הסיכון, שהרי רק חלקם יזדקקו בפועל לטיפולי שיניים יקרים.

סוגים של ביטוח שיניים

ביטוחי שיניים נחלקים לשני סוגים עיקריים: ביטוחים משמרים וביטוחים משקמים. המשמרים כוללים טיפולים שוטפים כמו ניקוי אבנית, סתימות, עקירות וטיפולי שורש. המשקמים נותנים כיסוי עבור טיפולי יישור שיניים, גשרים, השתלות וכתרים.

כמה עולה ביטוח שיניים?

כאמור, ההתחייבות היא לרוב לפרק זמן ממושך, של 3 – 5 שנים והטיפול יכול להתחיל מרגע רכישת הפוליסה. כיסוי לטיפולים משמרים יעלה כ – 80 ₪ לחודש, הוזלה של כ – 20 ₪ בעת רכישת פוליסה לבני זוג, כ – 40 עבור פוליסה לילד הראשון ולמעשה, עבור כל פוליסה נוספת ניתנת לרוב הנחה נוספת. עבור כיסוי לטיפולים שיקומיים ישלם המבוטח כ – 20 ₪ נוספים בכל חודש.

לקריאה נוספת: ביטוח בריאות לילד

איך לחשב אם זה כדאי? הכפילו את עלות הפוליסה החודשית במספר החודשים להם תידרשו להתחייב והשוו את הסכום המתקבל לעלותו של טיפול שיניים שסביר שתזדקקו לו. זיכרו, למרות הביטוח, ברוב המקרים ישנה גם השתתפות עצמית, אל תשמיטו אותה מחישוביכם.

לקבלת הצעות משתלמות לרכישת ביטוח בריאות, לחצו כאן: ביטוח בריאות

ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו!

השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך תוך 24 שעות

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו