תפריט
מי צריך ביטוח פרטי
אובדן כושר עבודה אחריות לרופאים ביטוח חיים ביטוח למאמני כושר ביטוח משפחתי ביטוח סיעודי ביטוח פנסיוני ביטוח תרופות בני גיל הזהב בריאות הנפש השתלות איברים חולי לב חולי סרטן לבטח את הראיה לדאוג לבעלי החיים ליקויי למידה לשמור על הילדים מחלות קשות מקרה מות נסיעות לחו"ל ספורטאי מקצועי וחובב עובדים זרים עולה חדש / תושב חוזר רשלנות רפואית שומרים על השיניים שירות בריאות נוסף – שב''ן תאונות אישיות השוואת מחירים בקליק

הסתרת מידע רפואי מהמבטח

בשנים האחרונות הולכת וגוברת המודעות לעשיית ביטוחי בריאות פרטיים, זאת בשל הצורך לממן במידת הצורך טיפולים, תרופות וניתוחים שאינם ניתנים במסגרת חוק הבריאות הממלכתי. לעיתים תוספות אלה יכולות אפילו להציל חיים.

בנסיבות מסוימות עשיית ביטוח בריאות יכולה להוביל לתוצאות לא נעימות, ואף למצב בו הכיסויים של הביטוח לא יחולו עלינו. נסיבות אלה קשורות לאופן ההתנהלות שלנו, או במילים אחרות  - הסתרת מידע רפואי מהגוף שמבטח אותנו. לאילו מקרים היא מתייחסת ומהן השלכותיה?

מהי בדיוק הסתרת מידע רפואי?

בטרם חברת הביטוח מאשרת את הצטרפות לביטוח, יש למלא הצהרת בריאות ובה התייחסות מפורטת למצב הבריאותי שלך בעבר ובהווה.

ההיגיון שעומד מאחורי הצהרה זו היא שהכיסוי הביטוחי לא יכלול בעיות בריאות קיימות, או סיבוכים שנגרמו עקב בעיות אלו.

מדוע? הדבר משול לאדם שיבטח את תכולת דירתו לאחר שזו כבר נגנבה... סיבה נוספת למילוי הצהרת בריאות היא שככל שבעיות הבריאות רבות ומסובכות יותר, מחיר החודשי של הביטוח יהיה גבוה יותר, מאחר והסיכון שלוקחת חברת הביטוח שהמבוטח יחלה בעתיד הינו גדול יותר.

קיראו בהרחבה על: מסורבי ביטוח בריאות

לכן, כאשר ממלאים הצהרת בריאות, חשוב למלא הצהרה מפורטת ככל שניתן, וכמובן לנהוג בשקיפות מלאה. אם אתם לוקים בבריאות, מחלות קשות או קלות, מטופלים בתרופות פסיכיאטריות וכו' - דווחו על כל פסיק!

חשוב לשים לב: גם אם נהגתם בתום לב, אך שכחתם למלא פרטים אודות מצבכם הבריאותי, הדבר עלול להיחשב כאילו הסתרתם מידע רפואי מהמבטח.

לא סתם נהוג לומר ש"אלוהים נמצא בפרטים הקטנים". פרטים אלו יכולים להיות ההבדל בין חיים או מוות שמדובר בכיסויים מצילי חיים.

מהן ההשלכות של הסתרת מידע רפואי?

ראשית, כאשר חלילה יש צורך בהחלת הכיסוי הביטוח עקב בעיה רפואית, תתבצע פניה לחברת הביטוח.

לחברת הביטוח ישנה גישה לתיק הרפואי של המבוטח, ובאמצעותה תתבצע בדיקה – האם מדובר בבעיה רפואית שארעה לפני ההצטרפות לביטוח.

במידה וימצא שהמבוטח מבקש לקבל כיסוי בגין בעיה רפואית עליה לא הצהיר עם הצטרפותו לביטוח, חברת הביטוח לא תהיה מוכנה להיענות לתביעת המבוטח.

במילים אחרות – גם אם שילמתם כל חודש במשך עשרות שנים לחברת הביטוח, אך הסתרתם מידע רפואי מהמבטח – יתכן שלא יינתן לכם כיסוי ביטוחי כאשר באמת תזדקקו לכך.

הסתרת מידע רפואי, אם כן, היא עבירה שדינה הוא אי החלת הכיסוי הביטוחי על המבוטח.

אילו מקרים נחשבים להסתרת מידע רפואי?

על המבוטח קיימת חובת היזום הגלוי – החובה ליידע את המבוטח לגבי המצב הרפואי הקיים. סעיף 6(ג) לחוק חוזה הביטוח קובע מתי יחשב מבוטח לכזה שהסתיר מידע מחברת הביטוח.

מדובר בארבעה תנאים מצטברים שצריכים להתקיים יחד, ביניהם שההסתרה נעשתה מתוך כוונת מרמה בעניין מהותי.

לקריאה נוספת: רשלנות תורמת בתביעות כנגד פוליסת ביטוח בריאות

אם למשל המבוטח סבל מבעיה בריאותית כלשהי בטרם החל הכיסוי הביטוחי, אך לא נשאל על בעיה זו בהצהרת הבריאות – הבעיה הבריאותית עשויה שלא להיחשב כהסתרת מידע. זאת מאחר ומידע שהמבוטח לא נשאל עליו עשוי להיתפס כבלתי מהותי.

למרות שישנם מקרים שאינם נחשבים כהסתרת מידע, רצוי שנמסור את מירב הפרטים על מצבינו הבריאותי עם ההצטרפות אל חברת ביטוח. זאת על מנת שנהיה בטוחים, מכוסים ומבוטחים – ובלי ספקות מיותרים.

לקריאה נוספת בנושא הסתרת מידע רפואי: הונאה של חברת הביטוח

ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו!

השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך תוך 24 שעות

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו