תפריט
מי צריך ביטוח פרטי
אובדן כושר עבודה אחריות לרופאים ביטוח חיים ביטוח למאמני כושר ביטוח משפחתי ביטוח סיעודי ביטוח פנסיוני ביטוח תרופות בני גיל הזהב בריאות הנפש השתלות איברים חולי לב חולי סרטן לבטח את הראיה לדאוג לבעלי החיים ליקויי למידה לשמור על הילדים מחלות קשות מקרה מות נסיעות לחו"ל ספורטאי מקצועי וחובב עובדים זרים עולה חדש / תושב חוזר רשלנות רפואית שומרים על השיניים שירות בריאות נוסף – שב''ן תאונות אישיות השוואת מחירים בקליק

החלפת קופת חולים בזמן טיפולי פוריות

מדינת ישראל נחשבת לאחת המדינות המובילות בתחום עידוד הילודה בכל שלב משלבי ההריון, החל מבדיקות האבחון, דרך שלב ההתעברות וכלה בשלב הלידה. במסגרת חוק הבריאות הממלכתי, התשנ"ד-1994, ישנן הטבות גם בטיפולי פוריות כולל בהפריה חוץ גופית.

עם זאת, ההטבות וההשתתפות בטיפולי הפריית המבחנה כפופות לתנאיי זכאות שונים. לעיתים נדרשת גם השתתפות עצמית במימון הטיפולים, כאשר במסגרת הביטוחים המשלימים של קופות החולים מוצעות הטבות נוספות.

מהו טיפול IVF?

טיפול IVF, In Vitro Fertilization, נקרא בעברית "הפריית מבחנה" או "הפריה חוץ גופית" ומשמעותו המעשית היא, מפגש בין ביצית ובין תא זרע המתרחש במעבדה. הפריה תקינה מתרחשת בחצוצרת האישה.

בימים הראשונים לאחר ההפריה הביצית מתחלקת, העובר מתחיל להתהוות, והיא נודדת מהחצוצרה אל הרחם. טיפולי הפריה חוץ גופית מיועדים לאפשר גם לנשים עם בעיות פוריות שונות, כדוגמת: חסימת חצוצרות, אי סדירות הורמונאלית או זרע לא תקין של בן הזוג, להרות.

לקריאה נוספת: מה מציע סל הבריאות לנשים בהריון?

בשלב הראשון נשאבות מגופה של האישה ביציות בשלות, כאשר לאחר מכן מפגישים בין תאי הזרע לביציות על גבי צלחת מעבדה. לאחר שמתפתח עובר עם מספר תאים, הוא מוחזר אל הרחם ומשתרש בדופנו. הסיכויים להצלחת טיפול הפריה זה נעים בין 25 אחוזים ל-30 אחוזים.

ביטוח בריאות ממלכתי - זכאות לטיפולי IVF

לפי חוק ביטוח בריאות ממלכתי, הזכאות לטיפולי הפריה חוץ גופית היא בהתאם לכמה קריטריונים:

  • בני זוג או נשים המעוניינות להביא ילד לעולם שלא במסגרת זוגית, זכאים לטיפולי פוריות רק במקרים בהם אין להם ילדים, ועבור ילד ראשון ושני בלבד. טיפולי ההפריה נעשים מביציותיה של האישה עד גיל 45, ולאחר מכן עד גיל 51 באמצעות ביציות שנתרמו
  • טיפולי IVF ניתנים בהתאם להחלטה של ועדת פוריות הפועלת בכל אחת מהקופות, לאחר הצגת הפניה של רופא המתמחה בתחום הפוריות וטופס 17 – של התחייבות הקופה. מימון התרופות הוא בהשתתפות עצמית בהתאם לקבוע בסל התרופות.
  • טיפולי IVF מתבצעים באחת מ-26 יחידות ההפריה של כל בתי החולים הציבוריים, כאשר לא קיימת הגבלה על מספר הניסיונות.

ביטוחי בריאות משלימים

במסגרת הביטוחים המשלימים של קופות החולים ניתן לפנות לאחד מבתי החולים הפרטיים לביצוע טיפולי הפריה חוץ גופית ולבחור רופא מלווה בתמורה להשתתפות עצמית בהתאם לתנאי הקופה.

לקריאה מורחבת: שירות בריאות נוסף – שב''ן

שלבי הטיפול – במרבית קופות החולים מתחלק הטיפול לשלושה שלבים שבהתאם להם נקבעת עלות ההשתתפות העצמית: שלב א' – טיפול הורמונאלי ובדיקות;  שלב ב' – שאיבת ביציות, הפרייתן, טיפול מיקרו-מניפולציה (ICSI) והשבת העוברים המופרים לרחם;  שלב ג' – בעת הצורך טיפול הפשרת עוברים קפואים והשבתם לרחם.

תקופת הכשרה
– בכדי למנוע מעבר מקופה לקופה רק לצורך מימון הטיפולים, קבעו קופות החולים תקופת הכשרה. עם זאת, טיפולי הפריה חוץ גופית עבור שני הילדים הראשונים אינם מצריכים תקופת הכשרה במקרה ופונים לבתי החולים הציבוריים.

השתתפות עצמית – עלות ההשתתפות עבור שני הילדים הראשונים היא נמוכה יותר ביחס לעלות עבור ילדים נוספים.

ביטוח רפואי של האישה – כאשר שני בני הזוג מבוטחים בקופות שונות, תכסה קופת החולים של האישה את הטיפולים גם כאשר מקור הבעיה הוא בגבר.

קיראו בהרחבה על: מעבר קופת חולים

ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו!

השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך תוך 24 שעות

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו