תפריט
מי צריך ביטוח פרטי
אובדן כושר עבודה אחריות לרופאים ביטוח חיים ביטוח למאמני כושר ביטוח משפחתי ביטוח סיעודי ביטוח פנסיוני ביטוח תרופות בני גיל הזהב בריאות הנפש השתלות איברים חולי לב חולי סרטן לבטח את הראיה לדאוג לבעלי החיים ליקויי למידה לשמור על הילדים מחלות קשות מקרה מות נסיעות לחו"ל ספורטאי מקצועי וחובב עובדים זרים עולה חדש / תושב חוזר רשלנות רפואית שומרים על השיניים שירות בריאות נוסף – שב''ן תאונות אישיות השוואת מחירים בקליק

הצהרת בריאות - כל מה שחשוב לדעת

בעת רכישת פוליסת ביטוח בריאות, ביטוח סיעודי, ביטוח אובדן כושר עבודה ועוד, מתבקש המבוטח לחתום על הצהרת בריאות.

משמעות ההצהרה הזו, היא שרוכש הפוליסה מסר לחברה המבטחת את מלוא המידע אודות מצבו הבריאותי וזו האחרונה תמחרה ומכרה לו פוליסה, לפי אותה הצהרת בריאות ובידיעה על כל הסיכונים שלקחה על עצמה.

ככלל, ככל שהסיכון שלוקחת על עצמה חברת הביטוח גדול יותר, כך הפרמיה שתשלמו עבור הפוליסה תגבה. משמעות הדבר, היא שמחד – ככל ששטח הכיסוי רחב יותר, החברה נחשפת למגוון רחב יותר של מקרים בגינם תאלץ לשאת בהוצאות גבוהות יותר.

מאידך, לא אחת, מצבו הבריאותי של המבוטח, בעבר, או במועד רכישת הפוליסה, עשוי לרמז על הסבירות לאירוע ביטוחי בעתיד ואם הסבירות גבוהה, הסיכון ובהתאם – הפרמיה יגבהו.

מטרתה של הצהרת בריאות

בהצהרת הבריאות נשאל המבוטח אודות מצבו הבריאותי ומפרט בה אודות ההיסטוריה הבריאותית שלו ומצבו הנוכחי.

את תשובותיו מעבדת החברה המבטחת ומסיקה מהן מה הסיכון שבביטוחו, לאחר מכן, יכולה היא להחליט מה התנאים לביטוח.

אולם, לא אחת מתגלה כי זו אינה מטרתה היחידה של הצהרת בריאות וכי חברות ביטוח רבות מוצאות בה מפלט מאחריותן, בקרות אירוע ביטוחי.

הצהרות בריאות שלא מולאו כנדרש בהסכם, שניתן בהן מידע שגוי, או חסר, לא אחת משמשות את חברות הביטוח, בבואן להתנער מאחריותן.

סוכן ביטוח בריאות ולקוח פוטנציאלי

מידע שנמסר לסוכן הביטוח, דינו כדין מידע שנמסר לחברה המבטחת, אך בהיעדר הוכחות בדבר המידע שמסרתם לסוכן, טיעוניכם עלולים להיפגע. סוכן הביטוח מתפרנס ממכירת פוליסות ולרוב מקבל עבורן עמלות שונות.

לקריאה נוספת: ניצול נכון של פוליסת ביטוח בריאות

לא אחת, מילוי הצהרת הבריאות כנדרש, עלולה להכשיל את העסקה, שכן מצבו הבריאותי של הלקוח אינו עומד בתנאים שמציבה החברה המבטחת.

כמו כן, מצבים בריאותיים שונים עלולים לייקר את הפרמיה שיידרש המבוטח לשלם, דבר שכשלעצמו יש בו להכשיל את העסקה ולמנוע מהסוכן את העמלה שהוא שאף לקבל עבורה.

לקבלת הצעות מחיר משתלמות עבור ביטוח בריאות, לחץ כאן:
השוואת מחירי ביטוח בריאות

לא אחת, דן בית המשפט בתביעות ביטוח, כאשר החברה המבטחת טענה שלא נמסר לה מידע מדויק במסגרת הצהרת בריאות ואילו התובע טען כי רישום המידע נעשה על ידי הסוכן, לו נמסר המידע המלא והמדויק, אך לא נרשם במלואו.

בכדי להימנע ממקרים בהם תאלצו לעמוד מול שוקת שבורה ביום בו תתבעו את חברת הביטוח, הקפידו לבדוק היטב את המידע שרושם הסוכן בהצהרת הבריאות. ניתן אף לנסח מסמך, בו המידע המלא שרשמתם ולהחתים עליו את הסוכן, כראיה שמידע זה נמסר לו.

הצהרת בריאות – ניסוח התשובות

קיימת חשיבות רבה לאופן ניסוח תשובות ושאלות במסגרת הצהרת בריאות. לא אחת, יופיעו בה שאלות כוללניות, או כאלו שעל פניו, נראות כלא רלוונטיות באותה עת.

ככל שתענו על השאלות בהרחבה ותתנו מידע רב יותר, גם אודות נושאים שחשיבותם אינה ברורה לכם, כך יקטן הסיכוי שבבוא העת תוכל חברת הביטוח לטעון כי הטעתם אותה במידע שמסרתם.

קראו על: ניסיון להונות את חברת הביטוח

יחד עם זאת, פסק בית המשפט כי אי מתן תשובה מלאה וברורה, במסגרת הצהרת בריאות, אינה מעידה בהכרח על כוונה לרמות, או להחסיר מידע מחברת הביטוח ולפי כך אינה מהווה עבור החברה המבטחת פטור מתשלום התגמולים.

לקבלת הצעות מחיר משתלמות עבור ביטוח בריאות, לחץ כאן:
השוואת מחירי ביטוח בריאות

ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו!

השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך תוך 24 שעות

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו