תפריט
מי צריך ביטוח פרטי
אובדן כושר עבודה אחריות לרופאים ביטוח חיים ביטוח למאמני כושר ביטוח משפחתי ביטוח סיעודי ביטוח פנסיוני ביטוח תרופות בני גיל הזהב בריאות הנפש השתלות איברים חולי לב חולי סרטן לבטח את הראיה לדאוג לבעלי החיים ליקויי למידה לשמור על הילדים מחלות קשות מקרה מות נסיעות לחו"ל ספורטאי מקצועי וחובב עובדים זרים עולה חדש / תושב חוזר רשלנות רפואית שומרים על השיניים שירות בריאות נוסף – שב''ן תאונות אישיות השוואת מחירים בקליק

מי מוכר לך ביטוח בריאות?

אנו חיים בעולם שבו שירותי הבריאות הניתנים לנו אינם עונים על כל צרכינו. פנייה לסוכן ביטוח בריאות מורשה יכולה להועיל לנו בהרכבת ביטוח שיענה בדיוק על אותם הצרכים.

אם כך, נשאלת השאלה: מי הוא אותו סוכן ביטוח מורשה שאחשוף בפניו את כל פרטי האישיים? מה מקנה לו את התואר הזה?

אז מי הוא סוכן ביטוח מורשה?

על פי חוק, סוכן ביטוח מוגדר כמי שמתווך בין המבוטחים למבטחים, כלומר הוא עצמו אינו נמצא כגורם בחוזה הביטוח.

בכדי להיות סוכן ביטוח מורשה ישנן מכללות רבות המציעות את מגוון הקורסים הנדרשים בתחום בכדי להכשיר סוכני ביטוח לעתיד, תוך התמקדות מתמחה בסוגי הביטוח הנפוצים, כולל ביטוח בריאות.

לימודים אלו מתאימים בעיקר לאנשים בעלי ראש עסקי, ארגוני, ריאלי ושיווקי מכיוון שהלימודים כוללים סטטיסטיקה, משפטים ועיסוק רחב בחוקים, מנהל עסקים, כלכלה, מתמטיקה, היכולת לבנות ביטוחים מורכבים לצרכים שונים, וכמובן היכולת לדעת כיצד למכור, כיצד לאתר את הצורך והחסך אצל אנשים ולהביא אליהם את הביטוח ההולם והמשתלם ביותר, ועל כן היכולת השיווקית.

התהליך הלימודי – מה ניתן לעשות כדי להיות סוכן ביטוח מוסמך?

רוב המכללות מציעות לימודי תעודה, מספר מועט של מכללות כיום מאפשרות מסלול אקדמי חדש. מכיוון שזהו תחום בעל ביקוש רב, הוא מתפתח וגדל, וכך גם גדלות הדרישות עבור הלימודים והעיסוק בו. 

לקריאה נוספת: איך מחליפים חברת ביטוח?

אין בדיוק "תואר בביטוח", ההבדל בין לימודי תעודה ללימודי תואר הוא שבמסלול של תואר ניתן לשלב את לימודי הביטוח עם מנהל עסקים, כלכלה וכד'.

בכדי להיות סוכן ביטוח מורשה על הסטודנט ללמוד שנתיים, בתחילה מבואות, שזה עוסק בכלכלה, סטטיסטיקה, חשבונאות ועוד, לאחר מכן יסודות הביטוח ואז מגיע שלב ההתמקצעות בשני תחומים: פנסיוני או אלמנטארי.

ניתן לבחור בשניהם וניתן לבחור באחד מהם. מין הראוי שסוכן ביטוח בריאות ירצה להתמקצע בתחום הפנסיוני הכולל בריאות. בסופו של כל נושא נלמד, הסטודנט יעבור בחינות מטעם משרד האוצר והרשות לניירות ערך, באם הסטודנט עבר את הבחינות בהצלחה הוא מתחיל בהתמחות שאורכת כשישה חודשים עם רישיון "סוכן ביטוח מתמחה".

לחצו כאן לאינדקס הסוכנים וחברות הביטוח בישראל

בכל התקופה הזו חל איסור על העיסוק בתיווך, עד לאחר סיום ההתמחות והבחינות והגשת הבקשה לרישיון "סוכן ביטוח מורשה".

במה ביטוח בריאות יכול להועיל לציבור?

כיום, כמעט כל אדם במדינת ישראל בפרט, ובעולם המערבי ככלל מבטח את עצמו, משפחתו ונכסיו. המטרה היא למזער כמה שיותר את הנזקים הכספיים, הבריאותיים והנפשיים של המבוטח בעת הצורך.

ישנם סוגים רבים של ביטוחים המוצעים לציבור כשם שישנם צרכים רבים לאדם ולמסגרת פעילותו, ולכן עולם הביטוח נשען על עיקרון "היצע וביקוש" ומתאים את הביטוח לכל אדם על פי פעילותו וצרכיו השונים.

אחד הסוגים הפופולאריים בקרב הציבור כיום הוא ביטוח הבריאות.

פופולאריות בקרב תחום זה נולדה עקב החסך המשמעותי בשירות הבריאות שניתן לכל אדם על פי חוק הבריאות הממלכתי, באמצעות החברות בקופות החולים, ושירותי הבריאות הנוספים (שב"ן – ביטוח משלים).

קיראו על: מעבר בין קופת החולים

ישנם שירותים רבים שאינם מכוסים בשירות הבריאות, שכן, שירותי הבריאות מכסים בצורה הבסיסית ביותר את האדם, ודווקא לשירותים אלו אשר אינם נכללים בחוק יש ביקוש רב.

חלק מהשירותים הנוספים הם:
תרופות רבות שאינן כלולות בסל הבריאות, פיצויים עקב ניתוחים פלסטיים או קוסמטיים שהשתבשו, טיפולי רפואה משלימה, ניתוחים פרטיים בישראל או בחו"ל, בדיקות מיוחדות לנשים בהריון והרשימה עוד ארוכה.

אז מה עושה אדם כאשר הוא אינו מרוצה משירותי הבריאות הבסיסיים? מחפש סוכן ביטוח הולם שיענה על כל צרכיו. כל סוכן ביטוח מורשה או סוכן ביטוח לעתיד צריך לדעת שכאשר אדם מעוניין בביטוח בריאות חכם ומשתלם עבורו, סביר להניח שיחפש ביטוח שכולל את כל מה שמגיע לו על פי חוק הבריאות, וגם את כל מה שאינו מגיע לו, בכדי להיות מבוטח ומוגן מכל תרחיש אפשרי.

לקריאה נוספת: הסבר על תפקידה של סוכנות ביטוח בישראל

ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו!

השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך תוך 24 שעות

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו