תפריט
מי צריך ביטוח פרטי
אובדן כושר עבודה אחריות לרופאים ביטוח חיים ביטוח למאמני כושר ביטוח משפחתי ביטוח סיעודי ביטוח פנסיוני ביטוח תרופות בני גיל הזהב בריאות הנפש השתלות איברים חולי לב חולי סרטן לבטח את הראיה לדאוג לבעלי החיים ליקויי למידה לשמור על הילדים מחלות קשות מקרה מות נסיעות לחו"ל ספורטאי מקצועי וחובב עובדים זרים עולה חדש / תושב חוזר רשלנות רפואית שומרים על השיניים שירות בריאות נוסף – שב''ן תאונות אישיות השוואת מחירים בקליק

יש מי שמטפל בחיות הבית!

חיית המחמד היא חלק טבעי ובלתי נפרד מהמשפחה הקרובה, וממש כמו כל בן משפחה אחר, כשחיית המחמד נזקקת לטיפול רפואי דחוף או מציל חיים, בעליה ידאגו שהיא תקבל את הטיפול הרפואי הטוב והיעיל ביותר שניתן למצוא, גם אם פירוש הדבר הוצאה של  עשרות אלפי שקלים.

המציאות מראה כי עלות טיפול רפואי מורכב לבעלי חיים אינו זול ויכול להגיע לסכומים שמעל 10,000 ₪.

הוצאה כזו אינה פשוטה לכיס הממוצע, אולם ממש כפי שבני אדם רוכשים פוליסות ביטוח בריאותיות שיכסו את הוצאות הטיפול הרפואי במידת הצורך, קיים ביטוח חיים גם לכלבים וחתולים או לכל בעל חיים אחר ואפשרות זו נסתרת מפני בעלי הכלבים והחתולים.

תחום ביטוח חדש וצעיר

תחום הביטוח הרפואי לבעלי חיים הוא תחום צעיר וקטן יחסית בישראל, ובניגוד למדינות אירופיות אחרות, שם התחום מוכר וידוע ויותר מ-50% מחיות המחמד מבוטחות, בישראל קיים מבחר דל של ביטוחים, בעיקר לנוכח העובדה כי מעט מאוד בעלים מכירים את האפשרות הזו, שבאה לידי ביטוי  בשתי גרסאות שונות.

חברות ביטוח רבות מציעות פוליסות ביטוח בריאות עבור כלים, חתולים ואפילו סוסים.

כך למשל, חברת הביטוח הפניקס המציעה פוליסת ביטוח בריאות פרטי לכלבים וחתולים המוכרת ביותר בשוק בשם 'שי לידיד'.

חברות ביטוח אחרות הם שירביט, ביטוח און ליין, ביטוח ישיר ואפיקים.

כל חברה מציעה פוליסת ביטוח שונה בתנאיה ובזכויות שהיא מספקת בעת מקרה ביטוח, אולם הקו המנחה בכל הפוליסות הוא כיסוי העלות הרפואית, ביטוח מחלות קשות וביטוח תאונות שעלולים להתגלות אצל חיית המחמד.

בנוסף, חלק מחברות הביטוח מאפשרות להוסיף כיסוי לפגיעה בצד שלישי, אופציה חשובה מאוד למחזיקים בכלבים מסוכנים כדוגמת הרוטווילר או האמסטף.

חברות הביטוח מציעות גם להכניס לתוך פוליסת הביטוח פיצוי במקרה של אובדן חיית המחמד ובדרך כלל סכום הפיצוי נע בין 1500 ל- 3000 שקלים.

קיראו בהרחבה: האם באמת צריך לעשות ביטוח בריאות פרטי?

מהי עלות הפוליסה?

כעיקרון, חוזה הביטוח לחיות אינו שונה מכל חוזה ביטוח אחר. גם בחוזה ביטוח לחיות מדובר בתשלום חודשי שמשתנה בהתאם להיקף הכיסוי הנבחר, גודלו וגזעו של בעל החיים ובמקרה של ביטוח צד שלישי עקב רמת המסוכנות של הכלב.

עוד נתון שחשוב לדעת הוא כי הפוליסות לא מכסות טיפולים שגרתיים ותקופתיים ומכוונות אר ורק למקרים רפואיים מיוחדים, זאת בשונה מן האפשרות האחרת שהיא מנוי רפואי.

מנוי רפואי לבעל החיים שלכם

האפשרות הנוספת העומדת בפני בעלי חיות המחמד היא רכישת מנוי רפואי במרפאות הוטרינרים הגדולות.

תמורת תשלום שנתי שנע בין חמש מאות לאלף שקלים, חבילות המנוי המוצעות על ידי המרפאות נותנות את כל טיפולי השגרה, חיסונים, סירוס, ניקוי ציפורניים בדיקות תקופתיות ודומיהם, כל זאת בנוסף לאשפוז וטיפול רפואי של חיית המחמד גם במצבים פחות שגרתיים.

למעשה, מי מהבעלים שהשיקול הפיננסי מהווה שיקול מכריע עבורו,עשוי להעדיף מנוי רפואי, שכן ההוצאות על טיפולי השגרה המחויבים מתקזזים אל תוך עלות המנוי וההפרש הקטן יחסית מהווה את המרכיב הביטוחי במנוי.

יחד עם זאת, חשוב להבהיר כי ישנם שני הבדלים משמעותיים. האחד, מנוי רפואי שמציעות המרפאות מגביל את הטיפול למרפאה עצמה ולשירותים שהיא נותנת בלבד.

ההבדל השני הוא שמנוי רפואי הוא עדיין מנוי רפואי, כלומר למרות שהוא מוצע כתחליף לפוליסת ביטוח, מטבע הדברים הוא לא מכסה נזקים לצד שלישי או מבטיח תגמולים במקרה של אובדן.

אז כדאי לבטח או לא?

אז האם ביטוח רפואי לחיית המחמד המשפחתית הוא בגדר חובה או שמא מהווה רכישת מותרות שאינה מחויבת מן המציאות?

ובכן, בסופו של דבר התשובה הינה תשובה אישית וסובייקטיבית לחיית המחמד ובעליה.

פוליסת ביטוח מוצעת בעיקר לאילו המוגדרים "שונאי סיכון" ונראה כי גם בעולם חיות המחמד השיקול צריך להיות דומה ובהתאם להגדרת הסיכון הסובייקטיבית ממנו מבקש בעל חיית המחמד להתרחק.

לקריאה נוספת: ביטוח בריאות משפחתי

ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו!

השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך תוך 24 שעות

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו