תפריט
מי צריך ביטוח פרטי
אובדן כושר עבודה אחריות לרופאים ביטוח חיים ביטוח למאמני כושר ביטוח משפחתי ביטוח סיעודי ביטוח פנסיוני ביטוח תרופות בני גיל הזהב בריאות הנפש השתלות איברים חולי לב חולי סרטן לבטח את הראיה לדאוג לבעלי החיים ליקויי למידה לשמור על הילדים מחלות קשות מקרה מות נסיעות לחו"ל ספורטאי מקצועי וחובב עובדים זרים עולה חדש / תושב חוזר רשלנות רפואית שומרים על השיניים שירות בריאות נוסף – שב''ן תאונות אישיות השוואת מחירים בקליק

פוליסות ביטוח הכוללות ביטוח למקרה מוות

כבני אדם רובנו מטבענו שונאי סיכון. בשל תכונה זו התפתח תחום הביטוח אשר מאפשר כיום כיסוי ביטוחי כנגד כמעט כל סוג של נזק העשוי לקרות במפתיע ולשבש את מהלך החיים הרגיל.

מקרה של מוות בטרם עת חובק בתוכו פוטנציאל לפגיעה מרחיקת לכת בשארי בשר של הנפטר. אין פלא כי רבים חשים צורך לרכוש ביטוח המבטיח כי אפילו במקרה של מותם יוכלו היקרים להם להמשיך לנהל את חייהם ברווחה לה הם רגילים, או לפחות ברווחה מינימאלית ולפרק זמן שיאפשר להם להתאושש מן הנזק שנגרם להם בגין מות המבוטח.

באופן כללי קיבלו פוליסות ביטוח שכאלה את הכינוי "ביטוח למקרה מוות".  במרבית המקרים, אין המדובר בפוליסת ביטוח נפרדת ומיוחדת כנגד מקרה מוות.

הביטוח למקרה מוות נכלל במסגרת כיסוי ביטוחי נרחב יותר כגון ביטוח חיים, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח פנסיוני ועוד.

ביטוח ריסק

קיימים סוגים רבים של ביטוחים אשר נהוג להכלילם תחת המטריה של ביטוח חיים כגון ביטוח פנסיוני, ביטוח מנהלים, ביטוח אבדן כושר עבודה ועוד.

גם ביטוח ריסק נקרא לעיתים ביטוח חיים או ביטוח שארים. זהו למעשה ביטוח למקרה מוות המובהק ביותר מבין כל סוגי הביטוחים (שיתוארו בהמשך) אשר מקנים אלמנט כיסוי שכזה.

ביטוח ריסק מעניק כיסוי ביטוחי למקרים של מוות מוקדם (מות המבוטח לפני הגיעו לגיל פרישה). המבוטח רוכש למעשה סכום כסף אשר ישולם לשאריו (על פי רוב בן/בת זוגו וילדיו) במקרה של מותו.

לקריאה נוספת: מי זקוק לביטוח חיים?

תמורת סכום זה משלם המבוטח פרמיה חודשית שגובהה נקבע לפי גובה הסכום שברצונו להבטיח ליורשיו ולפי אלמנט של סיכון הנובע ממצבו הבריאותי, עיסוקו, גילו ועוד.

חשוב לדעת כי בעת רכישת ביטוח למקרה מוות נדרש המבוטח למסור פרטים אישיים שונים לרבות לגבי מצבו הבריאותי. לעיתים יידרש המבוטח הפוטנציאלי לעבור בדיקות רפואיות מטעם חברת הביטוח.

ברור כי לנתונים כאלה תהיה השפעה על גובה התשלום החודשי שיידרש המבוטח לשלם, במקרים מסויימים רשאית חברת הביטוח לסרב כליל לבטחו. מסירת פרטים נכונים ומלאים הינה תנאי להבטיח את קבלת התשלום במקרה של מות המבוטח.

ביטוח מנהלים

ביטוח מנהלים, דווקא אינו מיועד למנהלים בלבד אלא לכל עובד בכל דרגת שכר. ביטוח מנהלים הוא סוג של ביטוח חיים וכולל מרכיב של חיסכון ומרכיב של ביטוח כנגד סיכונים.

מרכיב הכיסוי כנגד סיכונים יכלול עלפי רוב ביטוח כנגד אובדן כושר עבודה והן מרכיב המבטיח תשלום כלשהו (בהתאם לתנאי הפוליסה) לשארים במקרה של מוות, דהינו ביטוח למקרה מוות.

בביטוח מנהלים חלק מהתשלום החודשי מופרש ממשכורתו של המבוטח וחלק מפריש המעסיק.

ביטוח תאונות אישיות

פוליסת ביטוח כזו נותנת מענה לעצמאים ולשכירים המעוניינים לרכוש עבור עצמם כיסוי ביטוחי בהיקף מוגדל.

ביטוח תאונות אישיות מהווה ביטוח כנגד אובדן כושר עבודה (מלא או חלקי, קבוע או זמני), ביטוח למקרה מוות או נכות. ניתן לכלול במסגרת פוליסה כזו גם כיסוי במקרים של אבדן כושר עבודה זמני כתוצאה ממחלה.

לקריאה נוספת:
ביטוח למקרה של גילוי מחלה קשה

ניתן להתאים את הפוליסה כך שתקנה כיסוי באופן מציאותי לפי מצבו של המבוטח המסוים. כך למשל, במסגרת ביטוח בריאות לספורטאים, מקרה של פגיעה ברגלו של ספורטאי שונה מפגיעה כזו אצל בעל מקצוע חופשי.

ניתן לרכוש ביטוח למקרה מוות גם במסגרת ביטוח פנסיוני ובאמצעות פוליסת ביטוח ריסק טהורה אך קבוצתית (למשל שמעסיק מארגן עבור עובדיו).

חוקי מיסוי שונים חלים על פוליסות ביטוח למקרה מוות שונות. חשוב לציין כי אין מגבלה לא על גובה סכום הכיסוי של ביטוח למקרי מוות ולא על מספר הפוליסות שבמסגרתן יכול אדם לדאוג לכיסוי שכזה עבורו.

לקבלת הצעות ביטוח בריאות משתלמות, שמתאימות לכם בדיוק
לחצו כאן: ביטוח בריאות

ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו!

השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך תוך 24 שעות

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו