תפריט
מי צריך ביטוח פרטי
אובדן כושר עבודה אחריות לרופאים ביטוח חיים ביטוח למאמני כושר ביטוח משפחתי ביטוח סיעודי ביטוח פנסיוני ביטוח תרופות בני גיל הזהב בריאות הנפש השתלות איברים חולי לב חולי סרטן לבטח את הראיה לדאוג לבעלי החיים ליקויי למידה לשמור על הילדים מחלות קשות מקרה מות נסיעות לחו"ל ספורטאי מקצועי וחובב עובדים זרים עולה חדש / תושב חוזר רשלנות רפואית שומרים על השיניים שירות בריאות נוסף – שב''ן תאונות אישיות השוואת מחירים בקליק

ביטוח בריאות לסובלים מליקויי למידה

ביטוח בריאות הינו ביטוח אשר על פי חוק מחוייב כל אזרח ישראלי להשיג. ביטוח בריאות ממלכתי, מאפשר שורת טיפולים, בדיקות והליכים רפואיים ללא תשלום או בעבור תשלום מסובסד בקופות החולים.

מיותר לציין, כי הן קופות החולים הגדולות בארץ והן מוסדות פרטיים שונים, מציעים תוספת כיסוי משלימה לביטוח הבריאות הממלכתי ועל ידי כך מאפשרים כיסוי ביטוחי למגוון חוליים, או מצבים בריאותיים, שאותם הביטוח הממלכתי אינו מכסה.

בין המצבים הבריאותיים אותם ניתן לבטח בנפרד נמצאים ליקויי הלמידה. לסובלים מליקויים אלה, צרכים מיוחדים והם זקוקים לתנאים וטיפולים שונים מכלל האוכלוסיה.

מהם ליקויי למידה?

ליקויי למידה הינם הפרעות פסיכולוגיות קלות שונות שמקשות על הסובל מהן להתרכז, או ללמוד. בין ליקויי הלמידה הנפוצים נוכל למצוא הפרעות קשב וריכוז, ליקויי קריאה – דיסלקסיה, ליקויי כתיבה – דיסגרפיה, ליקויי חשבון – דיסקלקוליה, ועוד.

חשוב לדעת, כי המחמירים נוטים לומר כי לכל אחד מאיתנו לקות למידה ברמה כזו או אחרת. הסובלים מליקויי למידה זכאים להקלות בתנאי הלימוד שלהם – זאת, בתנאי שההפרעה ממנה הם סובלים מאובחנת באופן מקצועי, ומטופלת במידת הצורך.

מהם הצרכים הרפואיים המיוחדים של מי שסובל מליקויי למידה?

מי מבינינו אשר לקות למידה זו או אחרת מקשה עליו להתקדם בחיים, מן הסתם כבר יודע – כיום ישנן אפשרויות רבות להתמודד בהצלחה עם לקויות למידה – החל מטיפולים קוגניטיביים ולימוד שיטות שונות להתמודדות עם הלקות, דרך שיטות טיפול הוליסטיות ותוספי מזון, וכלה בתרופות פסיכיאטריות בצריכה קבועה.

הסובל מלקות למידה יעבור איבחון ובמהלכו ייקבעו הלקויות שמהן הוא סובל ודרגות החומרה שלהן.

לאחר האיבחון, יומלץ למטופל על המשך טיפול (על ידי קלינאי תקשורת, פיזיותרפיסט, מרפא בעיסוק או מטפל בתחומים דומים אחרים), כאשר לעיתים מדובר בפגישות קבועות עם מטפל, ולעיתים בטיפול תרופתי.

כיצד ביטוח בריאות יכול לסייע בטיפול בלקויות למידה?

ביטוח בריאות עבור ליקויי למידה יאפשר למבוטח לקבל איבחון מקצועי על ידי רופא על פי בחירתו. לאחר האיבחון, יוכל המבוטח להמשיך בטיפולים חודשיים קבועים לכל הפחות, עם מטפלת על פי בחירתו. עוד, יאפשר הביטוח הרפואי רכישה מוזלת של תרופות לאיזון הלקות.

ביטוח רפואי ממלכתי או ביטוח רפואי משלים?

בישראל של תחילת שנות האלפיים, המציאות העגומה היא שלכמעט מחצית מאזרחי ישראל ביטוח רפואי משלים. הדבר מצביע על כשלים בכיסוי טיפולים שגרתיים בביטוחים הממלכתיים, ועל האפשרות כי הביטוח הממלכתי מתאים למי שאינו נעזר בשירותי הבריאות בדרך כלל.

קיראו גם בנושא: ביטוח בריאות נפשית

ניראה, כי מרבית הסובלים מכל בעיה בריאותית המצריכה טיפול רפואי תדיר, בוחרים להרחיב את הביטוח הרפואי הממלכתי ולהשיג ביטוח בריאות משלים מאחת החברות או קופות החולים.

חשוב לבדוק את ביטוח הבריאות

חשוב לדעת כי מרבית הסובלים מלקות למידה, משתמשים בתרופות מאזנות. ישנם סוגים רבים של תרופות, כאשר חלק קטן מאוד מהן מסובסד על ידי הביטוח הרפואי הממלכתי.

חשוב לוודא אילו תרופות מבין סל התרופות האפשריות עבור לקות למידה ספציפית כלולות בסל התרופות המסובסד של הביטוח המדובר. תרופות לליקויי למידה, הנצרכות באופן יומי קבוע, עשויות לצרוך מימון של מאות ולעיתים אלפי שקלים בחודש, באם אילו אינן ממומנות על ידי ביטוח רפואי כזה או אחר.

נוסף על כך, חשוב לבדוק כמה טיפולים בשנה יאופשרו למבוטח, והאם יוכל לבחור מטפל על פי רצונו או שישנן הגבלות בבחירת המטפל, מיקומו, סוג הטיפול, וכדומה.

מתעניינים בביטוחים משלימים? קראו על ביטוח רפואה משלימה

דואגים לעיניים? קראו על ביטוח ראיה

ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו!

השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך תוך 24 שעות

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו