תפריט
מי צריך ביטוח פרטי
אובדן כושר עבודה אחריות לרופאים ביטוח חיים ביטוח למאמני כושר ביטוח משפחתי ביטוח סיעודי ביטוח פנסיוני ביטוח תרופות בני גיל הזהב בריאות הנפש השתלות איברים חולי לב חולי סרטן לבטח את הראיה לדאוג לבעלי החיים ליקויי למידה לשמור על הילדים מחלות קשות מקרה מות נסיעות לחו"ל ספורטאי מקצועי וחובב עובדים זרים עולה חדש / תושב חוזר רשלנות רפואית שומרים על השיניים שירות בריאות נוסף – שב''ן תאונות אישיות השוואת מחירים בקליק

ביטוח בריאות לתושב חוזר או עולה חדש

כל אזרח ישראלי המתגורר בחו"ל במשך תקופה של שנתיים לפחות נחשב לתושב חוץ, ונשללת ממנו הזכות לקבלת טיפולים רפואיים בארץ.

במשך התקופה הזו אין הוא מחויב בתשלום של דמי ביטוח בריאות למוסד לביטוח לאומי. במידה והתושב מעוניין לחזור לארץ ישראל ולקבל בה שירותי ביטוח בריאות ממלכתי, עליו להמתין תקופה מסויימת שנקבעה בחוק, לפני שיוכל לקבל את השירותים.

תקופת ההמתנה מוגדרת כתקופה של מגורים בארץ ישראל, ללא הזכות בהרשמה לקופות חולים או לקבלת השירותים שמציע המוסד לביטוח לאומי.

על התושב החוזר להמתין חודשיים על כל שנת היעדרות מהארץ, כלומר המינימום של תקופת ההמתנה יהיה ארבעה חודשים, והמקסימום – שנה וחצי. כל חודש מתקופת ההמתנה נחשב לחודש קלנדרי מתוכו התושב החוזר שהה 25 ימים לפחות בגבולות המדינה.

אופציה אחרת מציעה תחלופה כספית לתשלום בגין תקופת ההמתנה על סך של 9,720 שקלים. תשלום זה פוטר את התושב מלהיות בארץ בתקופת ההמתנה הנדרשת, אך לא פוטר את פרק הזמן שיש לחכות ממועד קבלת התשלום ועד למועד מתן שירותי הבריאות.

ביטוח בריאות לעולה חדש

עולה חדש מקבל את שירותי ביטוח הבריאות הממלכתיים מיד עם הגיעו לארץ.

למעשה עולה חדש פטור מתשלום דמי ביטוח בריאות וביטוח לאומי במשך 12 החודשים הראשונים מרגע הגיעו לארץ.

לקריאה נוספת: קופת חולים לאומית

הרשמה לקופות חולים

על פי החוק, כל תושב במדינת ישראל מחויב ברישום לאחת מקופות החולים. את רישום ניתן לערוך בכל אחד ממשרדי קופות החולים, או ברשות הדואר על ידי מילוי טופס מיוחד.

הרישום לקופות החולים לרוב יהיה כרוך בתשלום, פרט למקרים מסוימים בהם התשלום הנדרש של האגרה ישולם על ידי קופת חולים, במטרה למשוך אליה את הלקוחות ולספק להם שירותי בריאות משלימים ונוספים.

קיראו בהרחבה על: שירות בריאות נוסף – שב''ן

ביטוחי בריאות פרטיים ומשלימים

תושבים חוזרים שמחליטים להגיע לארץ ולא לשלם את דמי הביטוח הלאומי וביטוח הבריאות הנדרשים לפדיון תקופת ההמתנה נמצאים במצב של חוסר כיסוי בריאותי במקרים של מחלה, פציעה או פגיעה.

ניתן לראות כי תקופת ההמתנה היא זמן פגיע עבור אותם תושבים חוזרים, ויש צורך לדאוג לאלטרנטיבת ביטוח חדשה שתכסה אותם מכל הצדדים.

ניתן למצוא מגוון רחב של פוליסות ביטוח בריאות פרטיות ומשלימות לתושבים חוזרים, שנותנות מענה לצרכים הרפואיים הבסיסיים שמספק ביטוח הבריאות הממלכתי.

כשבוחנים את הפוליסה המתאימה ביותר, כדאי לוודא כי היא מכסה מקרים בסיסיים של טיפול בפציעות מינוריות, מחלות שגרתיות כמו שפעת וכן ניתוחים כירורגיים דחופים. לתושבים שמעוניינים בקבלת שירותי רפואה משלימים הכלולים בביטוח מומלץ לרכוש פוליסת ביטוח משודרגת.

קיראו על: ביטוח סיעודי של קופות החולים

פוליסת ביטוח משודרגת מעלה את סכום ההחזר המקסימלי על ניתוחים שמבוצעים בארץ ובחו"ל, מכסה רכישה של חלק מהתרופות שאינן כלולות בסל הבריאות, ומציעה את האופציה לכיסוי מלא של טיפולי שיניים רפואיים ואסתטיים.

לקריאה נוספת: הסתרת מידע רפואי מהמבטח

ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו!

השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך תוך 24 שעות

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו