תפריט
מי צריך ביטוח פרטי
אובדן כושר עבודה אחריות לרופאים ביטוח חיים ביטוח למאמני כושר ביטוח משפחתי ביטוח סיעודי ביטוח פנסיוני ביטוח תרופות בני גיל הזהב בריאות הנפש השתלות איברים חולי לב חולי סרטן לבטח את הראיה לדאוג לבעלי החיים ליקויי למידה לשמור על הילדים מחלות קשות מקרה מות נסיעות לחו"ל ספורטאי מקצועי וחובב עובדים זרים עולה חדש / תושב חוזר רשלנות רפואית שומרים על השיניים שירות בריאות נוסף – שב''ן תאונות אישיות השוואת מחירים בקליק

ביטוח משלים

מאז שנכנס לתוקפו חוק ביטוח בריאות ממלכתי כל אזרח ישראלי נדרש להירשם כחבר באחת מקופות החולים, לפי בחירתו, ויזכה לביטוח בריאות המכסה תרופות וטיפולים על פי "סל התרופות" המתעדכן מדי שנה.

מימון ביטוח רפואי בסיסי שכזה עבור כלל אזרחי המדינה נעשה באמצעות גביית מס בריאות המשולם בשיעור של אחוז מסויים (המשתנה בדירוג על פי גובה השכר) מן ההכנסה. מס הבריאות נגבה על ידי הביטוח הלאומי.

מובן כי בסל התרופות לא כלולים כל מגוון הטיפולים והתרופות המוצעים ברפואה המודרנית והאלטרנטיבית. קופות החולים עצמן מציעות למבוטחיהם לרכוש חבילות שונות של ביטוח רפואי משלים המבטיח כיסוי מלא או חלקי של הוצאות בגין טיפולים שונוים תרופות, סיעוד ועוד אשר אינם כלולים בסל הבריאות.

גם חברות ביטוח עצמאיות מציעות פוליסות של ביטוח בריאות משלים, אותן ניתן לרכוש באופן פרטי.

ביטוח בריאות משלים מקופת חולים מול ביטוח בריאות משלים פרטי

קופות החולים מחויבות להציע ביטוח בריאות משלים לכל חבר בהן. הן אינן רשאיות למנוע מחבר בקופה לרכוש ביטוח משלים בשל מצב בריאותי.

בניגוד אליהן פרטי ביטוח בריאות משלים המוצע על ידי חברת ביטוח עצמאית יסוכמו באופן בין המבוטח וחברת הביטוח ובאופן סובייקטיבי. חברות הביטוח הפרטיות רשאיות לסרב לבטח מבוטחים פוטנציאלים מסיבות שונות.

קיראו בהרחבה: מסורבי ביטוח בריאות - על מה ולמה?

כל קופות החולים מציעות ביטוחי בריאות משלימים בדרגות שונות, כאשר ככל שעולים בדרגת הביטוח מקבלים שירותים והטבות נוספות (כמובן שגם מחיר הביטוח עולה).

בקופת חולים מכבי למשל נקראים ביטוחים אלה בשם "מגן כסף", "מגן זהב" , כך גם בקופת חולים לאומית. קופת חולים כללית מציעה את תוכנית "כללית מושלם" ומאוחדת את "מאוחדת שיא".

ביטוח בריאות משלים פרטי ניתן לרכוש מחברות הביטוח הגדולות בארץ וביניהן:  ביטוח ישיר, הראל, הפניקס, מגדל, כלל ביטוח ועוד.

לחץ כאן לאינדקס חברות הביטוח

הסיבה העיקרית לרכישת פוליסת ביטוח בריאות משלים מחברות פרטיות היא על מנת להבטיח כיסוי מקיף יותר מזה שמספק הביטוח המקיף ביותר המוצע על ידי קופת החולים.

למשל אפשרות לבחור אם לעבור הליך רפואי בארץ או בחו"ל, בחירה אישית של רופא מטפל / מנתח, סיוע במימון השתלות ועוד.

למה לרכוש ביטוח בריאות משלים?

כאמור, כיום כל אזרח בישראל מכוסה בביטוח בריאות ממלכתי בסיסי, כל שעליו לעשות כדי לממשו הוא להיות רשום כחבר באחת מקופות החולים.

מי שאינו חבר בקופת חולים ונזקק לטיפול יכול תמיד להצטרף לאחת הקופות לפי בחירתו ומיד יוכל גם הוא לקבל דרכה את השירותים הרפואיים שהוא זקוק להם, כמובן כל עוד הם כלולים בסל התרופות.

מומלץ לקרוא בהרחבה על: סל שירותי בריאות

עבור כסוי בסיסי זה לא נגבה תשלום על ידי קופת החולים (התקציב מועבר לקופות החולים מן המדינה אשר גובה את מס הבריאות מן אזרחים).

היות והוצאות רפואיות עשויות להגיע לסכומים גדולים ביותר, מרבית  חברי קופות החולים בוחרים לשלם בכל זאת סכום חודשי קבוע לקופת החולים בה הם מבוטחים ולהבטיח לעצמם ולבני משפחתם, כיסוי נרחב יותר מזה של סל הבריאות הבסיסי. דוגמא בסיסית ביותר היא זכאות להשתתפות בהוצאות בגין טיפולי שיניים.

לעיתים כדאיות רכישת ביטוח בריאות משלים הנה ברורה, למשל במקרים של אנשים הסובלים  מחלות כרוניות אשר מחייבות הוצאות קבועות לרכישת תרופות. הוצאות אלו תצטמצמנה משמעותית במידה והמבוטח יזכה לסבסוד מקופת החולים שלו בזכות רכישת ביטוח בריאות משלים שלה.

לקריאה נוספת: חוק זכויות החולה

על מנת לקבל החלטה לגבי איזה ביטוח בריאות משלים כדאי לרכוש, יש לקחת בחשבון את מכלול הנסיבות והנתונים של המבוטח הפוטנציאלי, לכל אדם הרי יש רקע וצרכים אחרים. למשל פוליסה המאפשרת מעבר הליכים רפואיים בחו"ל עשוייה לתת עדיפות לרכישת ביטוח בריאות משלים פרטי ולא דרך קופת החולים.

כדאי לבחון מדי פעם אם הכיסוי שביטוח הבריאות המשלים שבידינו מקנה עדיין עונה על ציפיותינו ולהשוותו למסלולי ביטוח אחרים דרך קופת החולים או דרך חברת ביטוח עצמאית.

רוצים לדעת על עוד ביטוחים משלימים? גלו את ביטוח רפואה משלימה

ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו!

השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך תוך 24 שעות

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו