תפריט
מי צריך ביטוח פרטי
אובדן כושר עבודה אחריות לרופאים ביטוח חיים ביטוח למאמני כושר ביטוח משפחתי ביטוח סיעודי ביטוח פנסיוני ביטוח תרופות בני גיל הזהב בריאות הנפש השתלות איברים חולי לב חולי סרטן לבטח את הראיה לדאוג לבעלי החיים ליקויי למידה לשמור על הילדים מחלות קשות מקרה מות נסיעות לחו"ל ספורטאי מקצועי וחובב עובדים זרים עולה חדש / תושב חוזר רשלנות רפואית שומרים על השיניים שירות בריאות נוסף – שב''ן תאונות אישיות השוואת מחירים בקליק

ביטוח בריאות נפשית - מבטחים לבעיות נפשיות

ככל שעוברות השנים המודעות לביטוחי הבריאות הפרטיים הולכת וגדלה, בשל ההבנה ששירותי הבריאות שמעניקה המדינה אינם מקיפים מספיק וההבנה כי בהעדר כיסוי נוסף אנחנו עלולים למצוא את עצמנו ללא מענה רפואי הולם לבעיות בריאותיות רבות.

ביטוח בריאות פרטי מעניק כיסוי רחב המשלים את שרותי הבריאות הציבוריים ומספק שקט נפשי למבוטחיו. ביטוח הבריאות הפרטי כולל שירותים כגון מימון תרופות וטיפולים שאינם כלולים בסל התרופות, טיפולים או ביטוח השתלות איברים המבוצעים בחו"ל ועוד.

לצד כיסויים נרחבים אלו, נשאלת השאלה – האם ביטוח בריאות פרטי כולל את בריאות הנפש?

נפש בריאה בגוף בריא

בטרם נראה האם ביטוח הבריאות הפרטי נותן מענה לבעיות נפשיות, חשוב להבין האם ועד כמה סוגיות של בריאות נפשית הן חשובות.

בעידן בו אנחנו חיים קצב החיים הרבה יותר מהיר מבעבר ובהתאם לכך עולה רמת המתח והתחרותיות בחיינו.

לכך השפעה מכרעת על חיינו: עם השנים מתברר הקשר ההדוק בין המצב הנפשי למצב הגופני, ומחקרים מראים שמתח ולחץ מצטברים יכולים לגרום ללחץ דם גבוה ולמחלות נוספות.

קראו על: ביטוח בריאות משלים

השפעה נוספת של המתח היומיומי שאנו חווים היא באמצעות בפגיעה בבריאות הנפש. אנשים רבים חיים תחת צילה של בעיה כזו או אחרת, כך לדוגמא הדיכאון היא בעיית בריאות נפש נפוצה שטיפול תרופתי מקל על ההתמודדות עימה.

בעיה נפוצה נוספת היא דיכאון אחרי לידה, שיכולה להופיע עד חודש לאחר הלידה. דיכאון זה בא לידי ביטוי ברמת שונות, מרמה קלה ועד לרמה המחייבת אשפוז בבית חולים.

לקריאה נוספת: ביטוח אובדן כושר עבודה

חרדה אף היא בעיה ממנה אנשים רבים סובלים ולה צורות ביטוי רבות כגון חרדת מבחנים, חרדה ממקומות סגורים או גבוהים ועוד. בעיות נפשיות אלו מאפיינות מדינות מערביות רבות.

מעבר לבעיות אלה, במדינה שלנו מתווסף מימד ההלם והחרדה ממנו סובלים נפגעי מלחמות ופעולות איבה.

מהן דרכי הטיפול בבעיות נפשיות?

ישנן שתי דרכי טיפול עיקריות:

  • הראשונה היא טיפול תרופתי. פרוזאק למשל היא תרופה שנועדה להתמודד עם בעיות דיכאון.
     
  • הדרך השנייה היא באמצעות התמודדות נפשית דרך טיפול פסיכולוגי, תמיכה של משפחה וחברים ועוד.

ביטוח הבריאות הפרטי יכול לסייע מאוד כאשר הוא כולל ביטוח תרופות שאינן בסל הבריאות המיועדות לטיפול בבעיות נפשיות, אך מה קורה בפועל?

ביטוח בריאות פרטי ובעיות נפשיות

חברות ביטוח פרטיות מציעות כיום כיסויים רבים ומגוונים, אך עם זאת רבים מהם אינם כוללים השתתפות בהוצאות הקשורות לבריאות הנפש.

ההוצאות הכרוכות בטיפול בבעיות הקשורות לבריאות הנפש גבוהות ובאות לידי ביטוי בהתייעצות עם רופא מומחה, טיפול פסיכולוגי ורכישת תרופות.

על כן, חשוב מאוד לוודא מהם הכיסויים אשר מציעה לכם סוכנות ביטוח אליה אתם שוקלים להצטרף. במידה וחשוב לכם לקבל כיסוי גם לבעיות הקשורות לנפש, וודאו שביטוח הבריאות הפרטי נותן מענה למקרים מסוג זה.

להשוואה חכמה של מחירי ביטוח בריאות, לחץ כאן: ביטוח בריאות

ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו!

השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך תוך 24 שעות

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו