תפריט
מי צריך ביטוח פרטי
אובדן כושר עבודה אחריות לרופאים ביטוח חיים ביטוח למאמני כושר ביטוח משפחתי ביטוח סיעודי ביטוח פנסיוני ביטוח תרופות בני גיל הזהב בריאות הנפש השתלות איברים חולי לב חולי סרטן לבטח את הראיה לדאוג לבעלי החיים ליקויי למידה לשמור על הילדים מחלות קשות מקרה מות נסיעות לחו"ל ספורטאי מקצועי וחובב עובדים זרים עולה חדש / תושב חוזר רשלנות רפואית שומרים על השיניים שירות בריאות נוסף – שב''ן תאונות אישיות השוואת מחירים בקליק

מידע על ביטוחי בריאות לחיילים

ביטוח הבריאות, ממש בדומה לביטוח הלאומי, הוא ביטוח חובה. לפי חוק ביטוח בריאות ממלכתי, חייב כל תושב ישראל מעל גיל 18 להיות רשום באחת מקופות החולים הקיימות בארץ לפי בחירתו ולשלם לביטוח הלאומי דמי ביטוח בריאות.

במקביל חייבות קופות החולים השונות לספק למבוטחיהן "סל שירותי בריאות" הכולל את כל מגוון השירותים הרפואיים החיוניים. נוסף לכך, יכול המבוטח להצטרף לשירותי "ביטוח משלים" הכוללים שירותים רפואיים שאינם חלק מסל השירותים הבסיסי.

מטרתו העיקרית של חוק ביטוח הבריאות הממלכתי היא להבטיח כי כל תושבי מדינת ישראל יקבלו שירותי בריאות ממלכתיים ראויים מכל אחת מקופות החולים הקיימות.

ביטוח בריאות לחיילים משוחררים

בזמן השירות הצבאי משלם משרד הביטחון את דמי ביטוח הבריאות של החיילים, והוא אחראי, למעשה, על בריאותם ומספק להם סל שירותי בריאות מקיף.

לאחר השחרור מצה"ל חוזר החייל להיות חבר בקופת החולים אליה היה שייך לפני גיוסו לצבא ועליו לגשת אליה כדי לקבל כרטיס חבר.

חייל משוחרר שמעוניין לעזוב את קופת החולים ולעבור לקופה אחרת צריך לפנות עוד במהלך שירותו הצבאי הסדיר או בסמוך לשחרור לסניף הדואר כשהוא מצויד בתעודת זהות ולמלא טופס מעבר.

לקריאה נוספת: מחליפים חברת ביטוח? מעבר בין סוכני ביטוח

לאחר תום השירות הצבאי, החייל איננו נמצא עוד תחת חסות הצבא ועליו לוודא כי דמי הביטוח הרפואי משולמים כנדרש:

חייל שבתום שירותו הצבאי מתחיל לעבוד כשכיר – איננו צריך לדאוג, שכן דמי הביטוח הרפואי נגבים בצורה אוטומטית מהשכר החודשי.

חייל משוחרר שהוא עוסק עצמאי או איננו עובד ואיננו זכאי כבר לדמי אבטלה – צריך  להירשם בביטוח הלאומי ולשלם את דמי ביטוח הבריאות אחת לחודש באופן עצמאי.

חייל משוחרר שהחל לימודים אקדמאיים – גם במקרה זה יש לשלם את דמי הביטוח לבד באמצעות פנקסים לתשלום שנשלחים בדואר בכל רבעון.

חייל משוחרר שרשום בלשכת התעסוקה ומקבל דמי אבטלה – במקרה זה מנוכים דמי הביטוח הרפואי מהתשלום החודשי לו זכאי החייל.

חייל שיצא בתום שירותו הצבאי לטיול ארוך בחו"ל – גם במקרה זה חייב החייל לדאוג לתשלום קבוע של דמי ביטוח הבריאות, וכאשר הטיול מתארך מעל לחצי שנה עליו לדווח  על כך למוסד לביטוח לאומי.

הזכויות הרפואיות העיקריות של המבוטחים ושל חיילים משוחררים:

ניתן להירשם לכל קופת חולים ללא כל מגבלות או תנאים הקשורים למצב בריאותי או לגיל.

כל מבוטח זכאי לקבל את כל השירותים הכלולים בסל שירותי הבריאות כפי שנקבע בחוק ולפי שיקול דעת רפואי. השירותים צריכים להינתן באיכות סבירה, תוך זמן סביר ובקרבה למקום המגורים.

על כל מבוטח חלים דיני השמירה על פרטיות ועל סודיות רפואית וכל מבוטח זכאי לעבור מקופת חולים אחת לאחרת לפי שיקול דעתו.

קיראו בהרחבה: מעבר בין קופות החולים - איך ומתי?

ניתן לקבל מידע מלא מקופת החולים על הסדרי תשלום, על היקף השירותים, על טיפולים, על תרופות, על נותני השירות או כל מידע אחר.

ניתן לבחור את נותני השירות לפי שיקול דעת אישי ובהתאם להסדרים הנהוגים בקופה. לקבלת מידע נוסף על אפשרויות ביטוח בריאות לחיילים משוחררים - אל תהססו לפנות אלינו.

לקבלת הצעת ביטוח משתלמת במיוחד ליחצו: צור קשר

ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו!

השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך תוך 24 שעות

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו