תפריט
מי צריך ביטוח פרטי
אובדן כושר עבודה אחריות לרופאים ביטוח חיים ביטוח למאמני כושר ביטוח משפחתי ביטוח סיעודי ביטוח פנסיוני ביטוח תרופות בני גיל הזהב בריאות הנפש השתלות איברים חולי לב חולי סרטן לבטח את הראיה לדאוג לבעלי החיים ליקויי למידה לשמור על הילדים מחלות קשות מקרה מות נסיעות לחו"ל ספורטאי מקצועי וחובב עובדים זרים עולה חדש / תושב חוזר רשלנות רפואית שומרים על השיניים שירות בריאות נוסף – שב''ן תאונות אישיות השוואת מחירים בקליק

מידע על ביטוח עובדים זרים, בעת שהותם בארץ

עובדים זרים אינם זכאים לקבלת ההטבות המגיעות לתושב מדינת ישראל, במסגרת חוק ביטוח בריאות ממלכתי. אי לכך, מחויב המעסיק, כחלק מתנאי ההעסקה לבטח את העובד במסגרת מינימאלית, על ידי פוליסת ביטוח בריאות המעניקה כיסוי להוצאותיו הרפואיות המיידיות בעת הצורך. לפניכם כל מה שחשוב לדעת על ביטוח בריאות לעובדים זרים.

שינוי התפיסה בהעסקת עובד זר במדינת ישראל

בשנים האחרונות חל שינוי משמעותי בהתייחסותה של המדינה אל העובד הזר השוהה בתחומה. במסגרת השינויים האלו חלו שינויים משמעותיים בהתייחסותו של הביטוח הלאומי כלפי המועסק.

בהמשך המאמר נסקור את השינויים וההטבות אשר מעניק הביטוח לאומי במסגרת השינויים לעובדים הזרים את ההטבות המגיעות לעובד הזר על ידי מהביטוח הלאומי בעת העסקתו בתחומי המדינה.

לקבלת הצעות ביטוח בריאות משתלמות, שמתאימות לכם בדיוק
לחצו כאן: ביטוח בריאות

השינויים הובילו למהפכה של ממש ביישום זכויות האדם וכבוד האדם כלפי העובד הזר, כאשר במסגרת אותה מהפכה מחויבים כיום המעסיקים לרכוש עבור העובדים הזרים המועסקים אצלם חבילות ביטוח בריאות אשר יענו על צרכיהם הרפואיים ועלי תנאי ביטוח אלו נסקר במהלך הפרקים הבאים.

סל שרותי הביטוח מהמעסיק

במסגרת הביטוח שנותן המעסיק לעובד זר אשר מועסק אצלו צריכים להיכלל מספר שרותי בריאות עיקריים אשר נקבעו על ידי משרד הבריאות כסעיף לחוק העסקה שלא כדין והבטחת תנאים הוגנים ובמסגרת סל שרותי הבריאות לעובד משנת התשס"א – 2001.

סל שרותי בריאות זה צריך לכלול בין השאר:

  • שרותי רפואה הכולל טיפולים על ידי רופאים כלליים לאבחון מחלות והפנייה לרופאים מומחים בעת הצורך.

  • בדיקות מעבדה הכוללות בדיקות הדמיה, CT ומעבדות רנטגן.

  • כיסוי תשלומים בגין פנייה לחדר מיון וימי אשפוז בבתי החולים.

  • כיסוי הוצאות עבור תרופות אשר נתנו כמרשם על ידי רופא מוסמך.

  • טיפולי עזרה ראשונה בפנייה לרופא שיניים.

  • כיסוי בענייני בריאות האישה, לרבות טיפולי פריון וחיסונים.

  • שרות פינוי באמבולנס במקרי חירום.

  • ביטוח למקרה נכות, ביטוח למקרה מוות, כיסוי שירות העברת הגופה למדינת המוצא של המנוח.

  • מימון כרטיס טיסה חזרה למדינת המועסק במקרה של אי כשירות לעבודה.

מעסיק אשר לא יקנה לעובד הזר המועסק אצלו את סל שרותי הביטוח אשר נקבע בחוק, עובר עבירה פלילית, וצפוי יהיה לקנסות כבדים או אף לעונשי מאסר על פי החוק.

קיראו בהרחבה על: ביטוח בריאות לילדי עובדים זרים בארץ?

תנאים סוציאליים לעובדים זרים מהביטוח הלאומי

מעבר לסל הביטוח שהזכרנו, המכסה את מרבית ההוצאות הרפואיות להן יזדקק העובד הזר המועסק, אותו מחויב המעסיק לתת לעובד כחלק מתנאי העסקתו, יקבל העובד סל הטבות ותנאים סוציאליים אחרים מהמוסד לביטוח לאומי. בפרק זה, נפרט את הזכויות המגיעות לעובד הזר מהמוסד לביטוח לאומי, ולמשפחתו.

ביטוח מפני פגיעה בעבודה, הכולל טיפולים רפואיים הקשורים לתוצאה מהפגיעה במסגרת העסקתו, ובדומה לנפגע עבודה תושב מדינת ישראל יקבל אף פיצוי כספי מהמוסד לביטוח לאומי בהתאם לפציעתו במסגרת העסקתו.

לקריאה נוספת: ביטוח תאונות אישיות

ביטוח מפני פירוק או פשיטת רגל של המעסיק, גם כאן, בדומה לחוק של ביטוח לאומי בנוגע לעובד ישראלי, יבוטח העובד הזר על ידי הביטוח לאומי במצבים בהם לא מסוגל המעסיק לעמוד התחייבותיו כלפי העובד הזר, ושכרו של העובד ישולם על ידי הביטוח הלאומי בכפוף למגבלות אשר נקבעו בחוק, וכן יעביר המוסד לביטוח לאומי את ההפרשות הסוציאליות לקופות הגמל כפי שהוסדר על ידי המעסיק מלכתחילה.

ביטוח אימהות, תהיה זכאית עובדת זרה או אשת עובד זר,למענק אשפוז אשר יכסה את הוצאות האשפוז לצורך לידה בבית החולים בו ילדה, מענק לידה שהוא מענק המשולם ליולדת על ידי הביטוח הלאומי, ולקצבת לידה, שהיא קצבה המשולמת ליולדת אשר ילדה שני ילדים או יותר במשך תשעה חודשים.

דמי לידה, ישולמו לעובדת זרה אשר הועסקה בתקופה מינימאלית כחוק ובדומה לתנאים לקבלת דמי לידה על ידי עובדת אשר היא תושבת מדינת ישראל.

ביטוח בריאות לעובדים זרים -  מי רשאי לבטח עובדים זרים?

חברות ביטוח המפוקחות על ידי המפקח על הביטוח, ואשר הפוליסות המוצעות לעובד הזר מאושרות על ידיו. עלויות חבילות הביטוח המוצעות על ידי החברות ואשר מכסות את סל שרותי הבריאות המוזכר לעיל - נעות בסדרי גודל של 80-200 שקלים, בהתאם להיקף חבילת הביטוח הנרכשת. ניתן לנכות ממשכורתו של המועסק חלק מעלויות הביטוח אשר נרכש עבורו אך לא יותר מעלות כוללת של 100 שקלים בחודש.

לקריאה נוספת: ביטוח בריאות לתושב חוזר או עולה חדש

ביטוח בריאות לעובדים זרים יאפשר להם בעת שהותם בארץ לקבל את השירותים הרפואיים במסגרות שונות, בהתאם לתנאי הפוליסה. הדרך המקובל ביותר היא בעבודה ישירה של חברות הביטוח מול קופות חולים, וקבלת השירותים הרפואיים אצל קופות החולים כפי שמקבל כל אזרח במדינת ישראל. 

לקבלת הצעות ביטוח בריאות משתלמות, שמתאימות לכם בדיוק
לחצו כאן: ביטוח בריאות

ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו!

השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך תוך 24 שעות

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו