תפריט
מי צריך ביטוח פרטי
אובדן כושר עבודה אחריות לרופאים ביטוח חיים ביטוח למאמני כושר ביטוח משפחתי ביטוח סיעודי ביטוח פנסיוני ביטוח תרופות בני גיל הזהב בריאות הנפש השתלות איברים חולי לב חולי סרטן לבטח את הראיה לדאוג לבעלי החיים ליקויי למידה לשמור על הילדים מחלות קשות מקרה מות נסיעות לחו"ל ספורטאי מקצועי וחובב עובדים זרים עולה חדש / תושב חוזר רשלנות רפואית שומרים על השיניים שירות בריאות נוסף – שב''ן תאונות אישיות השוואת מחירים בקליק

תשלום חד פעמי במקרה של גילוי מחלה קשה!

ביטוחי בריאות מעניקים כיסוי למימון טיפול רפואי, סוגי הטיפולים וגובה תקרת המימון נקבעים בהתאם לתנאי הפוליסה. מאז חוקק חוק ביטוח בריאות ממלכתי זכאי כל אזרח לכיסוי בסיסי של ביטוח בריאות, רבים בוחרים להרחיב כיסוי זה באמצעות ביטוח בריאות משלים.

במקרה של גילוי מחלה קשה צפויות הוצאות בלתי מבוטלות הנלוות להוצאות הטיפול הרפואי עצמו. הוצאות חדשות כגון התאמת הבית לצרכים החדשים, אבדן כושר עבודה או ירידה ברמת ההכנסה, שכירת אחות וכו'.

ביטוחי בריאות כאמור מבטיחים מימון לטיפול הרפואי הנדרש אך אינם מכסים הוצאות נלוות כגון הנ"ל. המעוניינים לבטח עצמם גם כנגד הוצאות נלוות הצפויות אם, חלילה, יסתבר כי חלו במחלה קשה יכולים לרכוש פוליסת ביטוח למקרה של גילוי מחלה קשה.

הגדרת ביטוח למקרה של גילוי מחלה קשה

ההגדרה שניתנה על ידי משרד האוצר לפוליסות ביטוח המכסות הוצאות הנגרמות למי שחלה במחלה קשה, מעבר לאלה המכוסות על ידי ביטוח בריאות, היא "ביטוח אשר במסגרתו משולם סכום מוסכם מראש במקרים של מחלות או אירועים רפואיים קשים המצוינים במפורש בפוליסת הביטוח".

לקריאה נוספת: פיצוי כספי במקרה של גילוי מחלה

מלשון ההגדרה הנ"ל עולה הנקודה העיקרית אליה חשוב לתת את הדעת, פוליסת ביטוח למקרה של גילוי מחלה קשה אינה מעניקה כיסוי בכל מקרה של גילוי מחלה חמורה אלה רק לכאלה אשר מופיעות בתנאי הפוליסה.

לפיכך מי שמעוניין לכסות את עצמו ולהבטיח כי יוכל להתמודד בקלות רבה יותר אם יתגלה כי חלה במחלה קשה כדאי שיוודא כי תנאי הפוליסה מתאימים למצבו האישי, למשל לאור היסטוריה בריאותית משפחתית, מחלות אופייניות אצל מי שמצבו הגופני דומה לשלו וכו'.

אופי ומהות הכיסוי שמעניק ביטוח למקרה של גילוי מחלה קשה

בעבר הגדירו פוליסות שונות של ביטוח מחלה קשה אותן מחלות בצורות שונות וכן העניקו כיסוי לרשימות שונות של מחלות ואירועים רפואיים.

בשנת 2003 פורסמו הנחיות על ידי משרד האוצר אשר הגדירו נושאים מרכזיים אשר יהיו מכוסים בכל פוליסה של ביטוח מחלה קשה. כך שלמעשה כיום הפוליסות השונות הינם זהות בבסיסם היות שמבחינה סטטיסטית המחלות הקשות העיקריות (מחלות לב ומיני סרטן) מכוסות.

ברשימה הנ"ל של כיסוי החובה שפורסמה על ידי משרד האוצר מופיעים:

איבוד גפיים, מחלות כבד, אי ספיקת כליות כרונית, אנמיה, גידול שפיר במוח, דלקת קרום המוח, השתלות, התקף לב קשה, חירשות ואילמות, טרשת נפוצה, יתר לחץ דם, כוויות קשות, מחלת ריאות כרונית, ניוון שרירים, ניתוח החלפה או תיקון מסתמי לב, ניתוח אבי העורקים, ניתוח מעקפי לב, סרטן, עיוורון, פגיעה מוחית; פוליו, פרקינסון, צפדת (טטנוס), שבץ מוחי, שיתוק, תסמונת הכשל החיסוני הנרכש – איידס, תרדמת, ותשישות נפש.

קיראו בהרחבה גם על: ביטוח ראיה

ביטוח למקרה של מחלה קשה - נקודות נוספות הראויות לתשומת לב

לפני רכישת פוליסת ביטוח למקרה של גילוי מחלות קשות ידרש המבוטח הפוטנציאלי למלא הצהרת בריאות מקיפה. חשוב מאד למלא הצהרה זו במדוייק ללא השמטת פרטים שכן אי דיוקים בהצהרה זו עלולים לגרום לכך שחברת הביטוח תסרב לשלם ברגע האמת.

קיראו על הונאות ביטוח

כדאי להשוות בין השאלונים השונים מכיוון שישנם כאלה המקיפים יותר וכאלה בהם המידע המבוקש אינו כה מעמיק.

חברות הביטוח עשויות להחליט לשנות תנאים בפוליסה, למשל שלא להעניק כיסוי למחלה מסוימת. חשוב להבין בדיוק אילו מקרים כלולים בפוליסה.

כדאי להשוות מחירים. כמובן שסכום הפרמיה משתנה גם בהתאם להיקף הכיסוי המוצע כך שהשיקול צריך להיות "כיסוי מול עלות".

נקודה נוספת היא מה הגיל המקסימאלי אשר עד אליו מעניקה הפוליסה כיסוי. ברוב פוליסות ביטוח למקרה של גילוי מחלה קשה גיל זה עומד על 65 אך יש פוליסות המכסות את מבוטחיהם עד גיל 70.

הסכום המשולם עומד בדרך כלל על כ-500 אלפי שקלים. הסכום משולם בתשלומים בהתאם למוגדר בפוליסה. ברוב הפוליסות קיים סעיף הקובע תקופה ראשונית בה לא ינתן כיסוי על מנת להבטיח כי הפוליסה לא נרכשה שלא בתום לב ועל מנת לכסות מחלה אשר כבר נתגלתה.

לקריאה נוספת: ביטוח בריאות הנפש

ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו!

השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך תוך 24 שעות

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו