תפריט
מי צריך ביטוח פרטי
אובדן כושר עבודה אחריות לרופאים ביטוח חיים ביטוח למאמני כושר ביטוח משפחתי ביטוח סיעודי ביטוח פנסיוני ביטוח תרופות בני גיל הזהב בריאות הנפש השתלות איברים חולי לב חולי סרטן לבטח את הראיה לדאוג לבעלי החיים ליקויי למידה לשמור על הילדים מחלות קשות מקרה מות נסיעות לחו"ל ספורטאי מקצועי וחובב עובדים זרים עולה חדש / תושב חוזר רשלנות רפואית שומרים על השיניים שירות בריאות נוסף – שב''ן תאונות אישיות השוואת מחירים בקליק

מידע על ביטוח נסיעות לחו''ל - חשוב לדעת!

מאות אלפי ישראלים, מידי שנה, נוסעים ליעדים שונים ולפרקי זמן שונים לחו"ל. בפני אותם נוסעים, ניצב מגוון רחב של אפשרויות, ביטוח נסיעות, ביטוח בריאות, ביטוחים נוספים. מי שלא עוסק בתחום הביטוחים, לרוב לא יודע במה לבחור ומה משמעותו של כל ביטוח.

קיימים מצבים בריאותיים רבים שחברות הביטוח השונות לא מכסות, מנגד, יש לא מעט פוליסות ביטוח מיוחדות, שמתאימות לאותם מצבים בדיוק. איזה ביטוח מתאים למי ומה לחפש באותיות הקטנות? אם אתם מתעתדים לנסוע לחו"ל, כדאי לכם להמשיך לקרוא...

דברים שחייבת חברת ביטוח לציין בכל פוליסת ביטוח

ישנם מצבים בריאותיים שונים, בגינם יזדקק המבוטח לטיפולים רפואיים בחו"ל. חברת הביטוח מחוייבת, על ידי המפקח על הביטוח, להתייחס בפוליסת הביטוח ולציין מה התחייבויותיה במצבים אלו.

קיראו על:
רכישת ביטוח בריאות לחו''ל - כדאי לדעת!

ראשית, במקרים בהם הגורם למצב הבריאותי הוא תאונה – על חברת הביטוח לציין במסגרת הפוליסה, מה הן זכויות המבוטח במקרים של פגיעה מסוגי תאונות שונים והאם קיים הבדל בין פגיעה מתאונת דרכים, לבין פגיעה מסוגים אחרים של תאונות.

אם קיים הבדל, עליה לפרט לצד כל סוג של תאונה, מה זכויותיו של המבוטח. במסגרת הפירוט, יצויינו זכויותיו לטיפול בחו"ל ולהמשך טיפול בארץ.


בכל הנוגע לאשפוזים והוצאות רפואיות בחו"ל, על חברת הביטוח לציין את סכומי הכסף המירביים שמכסה הביטוח. במידה וקיים הבדל בין הסכומים בחו"ל לבין הסכומים בארץ, עליה לציין את הסכומים בשני המקרים, בהבלטה זהה.

בשל ההבדלים הקיימים בין מחירי טיפול רפואי בחו"ל, לבין מחיריהם בארץ, ישנם מצבים בהם נוהגות חברות הביטוח לאפשר לעצמן לדרוש את חזרתו של המבוטח לארץ, לצורך המשך טיפול רפואי.

על חברת הביטוח לפרט, במסגרת פוליסת הביטוח, אודות קשת המצבים בהם רשאית החברה לדרוש מהמבוטח לטוס חזרה ארצה, להמשך טיפול.

ביטוח לנוסעים לחו"ל במסגרת כרטיס האשראי הבינלאומי

חברות המציעות כרטיסי אשראי בינלאומיים, מבטחות את מחזיקי הכרטיס, ללא תוספת תשלום, בביטוח נוסעים לחו"ל התקף לפרק זמן מוגבל וקבוע מראש לכל נסיעה.

מבלבל ככל שזה יהיה, חשוב לדעת מה המגבלות של הפוליסה ובאילו מקרים אינה תקפה.

לא קיימים תנאי מינימום המעוגנים בחוק ולכן כל חברה מבטחת מגדירה בכל פוליסה את גבולות אחריותה, גבולות שמשתנים מחברה לחברה ואף מפוליסה לפוליסה, כששתי פוליסות הביטוח ניתנות על ידי אותה חברת ביטוח.

לקריאה נוספת: ביטוח בריאות לחופשות סקי

גם אם אתם מחזיקים כרטיס אשראי בין לאומי ונהנים מביטוח אוטומטי וללא תשלום, לפני כל נסיעה לחו"ל, בין אם זה לחופשה או לצורך עבודה בחו"ל, בררו בדיוק מה משמעות הביטוח והאם אתם זקוקים לביטוח נוסף.

לא אחת, נוסעים מגלים בדיעבד שאותו ביטוח "אוטומטי" לא תקף ונותרים לעמוד מול שוקת שבורה.

לקבלת הצעות ביטוח בריאות משתלמות, שמתאימות לכם בדיוק
לחצו כאן: ביטוח בריאות

ראשית, בדקו מה התנאים בכל הקשור לגיל המבוטחים, תקופת השהיה המירבית בחו"ל וארצות היעד. לעיתים תגלו שאינכם עומדים בתנאים שונים ותיאלצו לרכוש הרחבה לביטוח הקיים, או ביטוח נוסף. בנוסף, חשוב לוודא שפוליסת הביטוח מכסה מקרים מיוחדים כמו החמרה וסיבוכים בריאותיים עקב מחלה קיימת, או סיבוכי היריון.

ביטוח בריאות בחו"ל – גיל המבוטח

ברוב פוליסות הביטוח יש מגבלות שונות הנוגעות לגיל המבוטח. אם אתם נמנים על אוכלוסיית גיל הזהב, חשוב שתבדקו ותוודאו כי הביטוח ה"אוטומטי" שניתן לכם באמצעות החברה שמספקת את כרטיס האשראי הבינלאומי שאתם מחזיקים – תקף בגילכם.

יתכנו גם מצבים בהם פוליסת הביטוח תכסה מצבים מסויימים וצרכים מסויימים, אך לא תכסה מצבים וצרכים אחרים, כאשר המבוטח מבוגר מגיל מסויים. למשל, ביטוחי הנוסעים הרגילים, עשויים שלא לכסות מקרים של אשפוז בחו"ל, לאוכלוסיה מעל גיל מסויים.

קיימים הבדלים רבים בין עלויות השירותים הרפואיים במדינות השונות, חשוב מאוד לברר מה העלויות בארץ אליה אתם נוסעים. במדינות המזרח התיכון, לרוב לא ניכר פער משמעותי בין עלויות שירותי הבריאות בהן, לבין העלויות בארץ.

אולם, במדינות אמריקה הצפונית לדוגמא, עלויות האשפוז והטיפולים הרפואיים גבוהות בהרבה. אם אתם נוסעים לארצות בהן שירותי חירום רפואיים יקרים יותר, כדאי לרכוש פוליסת ביטוח המכסה סכום גבוה יותר.

קיראו: פוליסות ביטוח בריאות לסטודנטים הלומדים בחו''ל

במידה ויעד הנסיעה הוא למקום מרוחק מריכוזי אוכלוסיה ושירותי בריאות מוסדרים, או מדינה בה שירותי הבריאות פחות מפותחים מאלו שבישראל, כדאי לוודא שפוליסת הביטוח מכסה מקרים של פינוי חירום באמבולנס אווירי.

ביטוח בריאות בחו"ל – התדרדרות מצב בריאותי, עקב מחלה קיימת

ביטוחים רגילים לרוב אינם מכסים מקרים של התדרדרות במצבכם הבריאותי עקב מחלה קיימת, או סיבוכים בהיריון. הם גם לא מיועדים לכיסוי טיפולים שגרתיים להם אתם נדרשים עקב מחלתכם, או מצבכם הבריאותי. לצרכים אלו יש לרכוש הרחבה לביטוח הקיים, או פוליסת ביטוח נפרדת.

חשוב מאוד לשים לב לחריגים שמופיעים בכל פוליסת ביטוח, יתכן שפוליסת ביטוח זו, או אחרת אינה מתאימה לכם ואינכם עומדים בתנאים שהיא מציבה. מיצאו את הפוליסה המתאימה ביותר עבורכם, יתכן מאוד שפוליסת ביטוח מסויימת תכסה מצבים בריאותיים מסויימים, בעוד האחרת לא.

הדבר נכון, בייחוד במקרים של סיבוכים בהיריון, ביטוח המכסה מקרים של סיבוכים בהיריון ניתן לרכוש בחברות בודדות והתנאים שהן מציאות משתנים מחברה לחברה. פוליסות הביטוח מכסות עלויות בסכומים שונים של טיפולים רפואיים, עד לשבוע ה – 26 להיריון.

הסיבה לכך, היא שעם חלוף השבוע ה – 26, מדובר בטיפולים רפואיים יקרים יותר בשל לידה מוקדמת, או טיפול רפואי לפגים, בעוד בתקופה שקודמת לשבוע ה – 26 מדובר ברוב המקרים בהפלות.

לקריאה נוספת על טיפולים רפואיים בחו"ל: ניתוחים בחו"ל

ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו!

השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך תוך 24 שעות

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו