תפריט
מי צריך ביטוח פרטי
אובדן כושר עבודה אחריות לרופאים ביטוח חיים ביטוח למאמני כושר ביטוח משפחתי ביטוח סיעודי ביטוח פנסיוני ביטוח תרופות בני גיל הזהב בריאות הנפש השתלות איברים חולי לב חולי סרטן לבטח את הראיה לדאוג לבעלי החיים ליקויי למידה לשמור על הילדים מחלות קשות מקרה מות נסיעות לחו"ל ספורטאי מקצועי וחובב עובדים זרים עולה חדש / תושב חוזר רשלנות רפואית שומרים על השיניים שירות בריאות נוסף – שב''ן תאונות אישיות השוואת מחירים בקליק

מה כולל ביטוח הבריאות של הסתדרות המורים?

תוכנית ביטוח הבריאות העדכנית של הסתדרות המורים בישראל, נכון לשנת 2010, היא זו שגובשה בשיתוף עם החברה לביטוח הראל, שזכתה במכרז בו השתתפו רוב חברות הביטוח הגדולות בארץ.

תוכנית הביטוח קרויה "מקדם בריאות" והיא מוצעת לחברי הסתדרות המורים כמו גם לבני משפחותיהם.

התוכנית הוכתרה על ידי יוסי וסרמן, מזכ"ל הסתדרות המורים, כאחת מתוכניות ביטוח הבריאות "הרחבות והמקיפות ביותר הקיימות היום בשוק הביטוח, כאשר הפוליסה נבנתה תוך שימת דגש על הצרכים והמאפיינים הייחודיים של חברי הסתדרות המורים".

הסתדרות המורים שהוקמה ב-1903 משמשת עבור ציבור המורים/ות והגננים/ות כאיגוד המקצועי הוותיק בארץ, כשההצטרפות לאיגוד מותנית בכך שעל המועמד לעבוד בכל שלב משלבי החינוך, בהיקף של שליש משרה לפחות ועם הזמנה לשנת עבודה לפחות.

מי זכאי לביטוח?

שירותי הרווחה והתרבות ניתנים רק לאחר תקופת אכשרה (qualifying period) של חצי שנה מיום הצטרפות, ואולם מסגרתו הייחודית של ביטוח בריאות זה מאפשרת הצטרפות של חברים חדשים ובני משפחתם, ללא תלות בתקופת אכשרה, בתנאי שיצטרפו בתוך חודשיים ימים ממועד הצטרפותם להסתדרות.

לפטור זה מהאכשרה ישנם סייגים כדוגמת חובת האכשרה לצורך בדיקות לנשים בהריון וכן כאשר גיל המצטרף נמוך מ-65, במהלך החודש הראשון לביטוח הוא לא יכוסה בכל הנוגע למצבים רפואיים קודמים וכאשר גילו גבוה מ-65 נכון הסייג למשך ששת החודשים הראשונים לביטוח.

לקריאה נוספת: ביטוח בריאות לקשישים ולבני גיל הזהב

אם כן, הוותק הדרוש להצטרפות לתוכנית הביטוח הוא הוותק הדרוש ממילא להצטרפות להסתדרות המורים ולכן כל חבר באיגוד יכול להצטרף אל פוליסת ביטוח בריאות משפחתית במסגרת ההסתדרות וליהנות מהטבותיה הייחודיות למורים ולבני משפחתם.

מצטרפים שמבוטחים בהראל פטורים מהצהרת בריאות ותקופת אכשרה בדומה למצטרפים החדשים בטווח של שישים ימים. תקופת האכשרה שהמבוטחים של הראל פטורים ממנה מתייחסת לכיסויים החופפים בביטוח הקיים, בתנאי שבעת הצטרפותם אליו מילאו הצהרת בריאות מתאימה.

ייחודו נוסף של הביטוח הוא בהיותו מאפשר לחברים שסיימו את חברותם בהסתדרות להמשיך עימו, כמו גם לאלה שעדיין חברים באיגוד למרות שכבר הפסיקו לעבוד. אלה האחרונים ממשיכים את הביטוח (עבורם כמו גם עבור בני משפחתם) באותם תנאים כשהיו, אך הראשונים (שסיימו את החברות באיגוד והגישו בקשה בכתב תוך 90 ימים מיום הסיום) ימשיכו עם הביטוח בתוספת של 25% לתעריף הנהוג בהסדר הביטוח.

ביטוח הבריאות של ההסתדרות למורים מתפקד כהרחבה ותוספת עבור ביטוח משלים של קופות החולים ולא כתחליף לו. משמעות הדבר שכיסויים שהביטוח המשלים אינו ממלא, ביטוח הבריאות "מקדם בריאות" כן.

לקריאה נוספת: ביטוח בריאות נוסף - שב"ן

דוגמא לשירותים ממין אלה הם מימון תרופות שאינן בסל הבריאות, שהביטוח המשלים שמציעות קופות חולים לא מכסה, וכן ביטוח ניתוחים בחו"ל ובארץ, כשההבדל בין ביטוח רגיל לבין ההסדר הוא מידת ההשתתפות העצמית.

אם כן, ביטוח הבריאות של ההסתדרות מאפשר כיסויים בתחומי בריאות נרחבים ונדרשים, ביניהם תרופות שאינן בסל הבריאות, ניתוחים בארץ וטיפולים בחו"ל הכוללים ניתוחים, השתלות ומקרים מיוחדים.

כמו כן מכסה הביטוח מקרי התייעצות עם רופאים מומחים, למשל בתחום בריאות הנפש והרפואה המשלימה, תחומים שביטוח משלים מעניק עליהם החזרים סמליים בלבד.

יתרה מזאת, כולל ביטוח סיעודי, ביטוח מחלות קשות, טיפולי שיקום, פיזיותרפיה, בדיקות הריון, ביקור רופא ועוד.

לחצו כאן לקריאה על ביטוח בריאות לתינוק/ת

כן ראוי לציין בהקשר זה כי ישנם שירותים שלגביהם תקופת האכשרה משתנה, למשל טיפולי שיקום, ייעוץ ורפואה משלימה תלויים באכשרה של 3 חודשים ובדיקות הריון באכשרה של 12 חודשים.

לקריאה נוספת באתר: ביטוח תלמידים

ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו!

השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך תוך 24 שעות

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו