תפריט
מי צריך ביטוח פרטי
אובדן כושר עבודה אחריות לרופאים ביטוח חיים ביטוח למאמני כושר ביטוח משפחתי ביטוח סיעודי ביטוח פנסיוני ביטוח תרופות בני גיל הזהב בריאות הנפש השתלות איברים חולי לב חולי סרטן לבטח את הראיה לדאוג לבעלי החיים ליקויי למידה לשמור על הילדים מחלות קשות מקרה מות נסיעות לחו"ל ספורטאי מקצועי וחובב עובדים זרים עולה חדש / תושב חוזר רשלנות רפואית שומרים על השיניים שירות בריאות נוסף – שב''ן תאונות אישיות השוואת מחירים בקליק

מי שומר על העיניים שלכם? ביטוח ראיה

ביטוח בריאות הוא מושג המתייחס לשירותי ביטוח בתחום הרפואי הניתנים על ידי גופים ציבוריים ופרטיים כאחד.

הביטוח הרפואי כולל הסכם בין המבטח ובין הגוף המבוטח, בו מתחייב הגוף המבטח לספק שירותים רפואיים שונים בתמורה לתשלום כספי קבוע ובהתאם לסעיפי ההסכם שנחתם בין הצדדים.

בישראל כולל הביטוח הרפואי שלוש רמות: ביטוח בריאות ממלכתי, ביטוח בריאות משלים וכן ביטוח בריאות פרטי.

הכיסוי של אבחון וטיפולים בבעיות ראיה שונות, החל ממחלות ראיה כדוגמת קטרקט או גלאוקומה, דרך בדיקות קוצר ראיה ורכישת משקפיים וכלה בניתוח להסרת משקפיים, משתנה מאוד בין ביטוח אחד למשנהו.

ביטוח בריאות ממלכתי ובעיות ראיה

חוק ביטוח בריאות ממלכתי, שנחקק בשנת 1995, מאפשר לכל תושבי ישראל להסתייע בשירותי הבריאות הניתנים על ידי קופות חולים המצויות תחת פיקוח משרד הבריאות ומהוות את הזרוע הביצועית שלו.

בהתאם לתפישה העומדת ביסוד החוק, בריאות היא זכות בסיסית שכל אדם זכאי לה ושהמדינה מחויבת בה כלפי אזרחיה.

מדי שנה קובעת ועדה מיוחדת את הטיפולים והתרופות שיכנסו אל סל שירותי הבריאות הממלכתי, ביחס לתקציב של אותה שנה.

קיראו בהרחבה על: דמי ביטוח בריאות ותשלומי ביטוח לאומי

בהתאם לכך, נקבעים גם הטיפולים הקשורים בראיה אותם מכסה הקופה, כדוגמת בדיקות לאבחון מחלות עיניים, טיפולים במחלות ראיה שונות ובעת הצורך גם ניתוחי עיניים.

בהקשר זה, כמו בהקשרים אחרים, סל הבריאות הוא רחב מאוד אך לא תמיד נותן מענה מספק לצרכים מיוחדים, כדוגמת ביטוח תרופות למחלות קשות או סיוע במימון משקפיים מיוחדים או אביזרי ראיה אחרים.

ביטוח משלים - מה שלא נכלל בסל

כל קופות החולים מציעות היום שירותי ביטוח משלים שאינם נכללים בסל הבריאות. שירותים אלה אינם מחויבים על פי החוק ומוענקים רק בתוספת לתשלום.

קיראו בהרחבה על:
שירות בריאות נוסף – שב''ן

במסגרת השירות המשלים מציעות מרבית קופות החולים מגוון של שירותים הקשורים לבעיות בראיה.

קופת חולים כללית מציעה למבוטחיה הטבות והנחות שונות ברכישת משקפיים ובדיקת סקירת ראיה אצל אופטומטריסט ללא תשלום לילדים העולים לכיתה א'.

מבוטחי מכבי זכאים המבוטחים המשלמים ביטוח משלים להנחות בחנויות האופטיקה עימן היא חתומה על הסכם. ילדים ובני נוער המבוטחים בביטוח "מגן כסף" של מכבי זכאים להנחות נוספות ברכישת עדשות משקפיים לקוצר ראיה, לרוחק ראיה חמור ולאסטיגמטיזם.

גם בקופת חולים מאוחדת זכאים בעלי ביטוח משלים הסובלים מאסטיגמטיזם חמור להנחה בקניית עדשות משקפיים בחנויות עימן חתומה הקופה על הסכם.

בקופת חולים לאומית זכאים בעלי ביטוח משלים להנחות ברשת האופטיקה של הקופה. בנוסף לכך, במסגרת הביטוח המשלים במרבית הקופות ניתן לעשות ניתוח לתיקון הראיה ולהסרת משקפיים בלייזר במחירים מוזילים.

לחצו כאן למידע על מעבר בין קופות החולים

ביטוח בריאות פרטי - כיסויים מקיפים

ביטוח הבריאות הפרטי הוא ביטוח נוסף, שנועד לספק שירותי בריאות מתקדמים שאינם כלולים בסל הביטוח.

כיסויים אלו אינם מוצעים במסגרת החוק על ידי קופות החולים השונות וגם לא במסגרת הביטוח המשלים - כיסוי לתרופות שאינן כלולות בסל הבריאות, ביטוח השתלות וכן ביטוח סיעודי הם חלק מהכיסויים הניתנים במסגרת ביטוח בריאות פרטי.

תנאי הביטוח מוגדרים בהסכם הפוליסה ומשתנים בין חברה לחברה ובין מבוטח למבוטח ובהתאם לכך משתנה הכיסוי הרפואי גם בתחום בעיות הראיה.

קיראו בהרחבה: ביטוח בריאות לעולה חדש או תושב חוזר

ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו!

השאר את פרטיך ונציגנו יחזרו אליך תוך 24 שעות

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו
ttt

קבל הצעה משתלמת עכשיו

פנה/י אלינו
ותתחיל/י לחסוך כסף
פנה/י עכשיו
לבדיקת תנאי הביטוח
* פרטיותך חשובה לנו